در حال انتقال به بانک ... processing...

چاشنی ها

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

چاشنی ها

زعفران، این طلای سرخ ایرانی

زعفران، این طلای سرخ ایرانی

اسم زعفران در اصل دارای ریشه ی پارسی بوده که به آن زرپران میگفتند. اینطور گفته میشود که کلمه ی زعفران عربی شده ی زرپران میباشد. نکته ی مهم این است که در دسته بندی زعفران فاکتوری که سبب ایجاد دسته های مختلف میشود میزان حضور کلاله و خامه ی زعفران میباشد؛ و انواع بسته بندی، منطقه ی کشت و سایر موارد در تقسیم بندی اثرگذار نیستند.

تشخیص رب گوجه فرنگی سالم و تقلبی

تشخیص رب گوجه فرنگی سالم و تقلبی

گوجه‌فرنگی اولین بار در آمریکا شناخته شد. گفته‌ شده حدوداً ۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح در جنوب مکزیک پرورش داده می‌شد. این گیاه را در دوره قاجاریه برای نخستین بار در مزرعه ‌ای که محوطه فرودگاه مهرآباد کنونی است پرورش دادند. رب گوجه‌فرنگی خمیری غلیظ است که در آشپزی از آن استفاده می‌شود. برای درست کردن رب گوجه‌فرنگی بعد از گرفتن دانه‌ها و پوست گوجه‌ها آن‌ها را برای چندین ساعت تحت‌فشار، می‌پزند. سپس از غلظت آن کم کرده و دوباره محصول را می‌پزند تا یک کنستانتره غنی به دست بیاید.

ویژگی های رب گوجه فرنگی خوب

ویژگی های رب گوجه فرنگی خوب

رب گوجه فرنگی خمیر غلیظ تولید شده از گوجه فرنگی است که به منظور بهبود طعم و رنگ غذاها استفاده می شود و برای اولین بار در شهرهای جنوبی ایتالیا تولید شده است.

10 روش اصلی تشخیص زعفران اصل و تقلبی

10 روش اصلی تشخیص زعفران اصل و تقلبی

زعفران نیز مانند بسیاری از محصولات دیگر می تواند به صورت تقلبی وارد بازار شود. افراد سودجو ممکن است برای رنگ دهی بیشتر، خامه زعفران را رنگ کنند، یا موادی مشابه کلاله به آن اضافه کنند و حتی ممکن است رنگ های مصنوعی به آن اضافه نمایند.

طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت