در حال انتقال به بانک ... processing...

محصولات خمیری

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

محصولات خمیری

بورک چیست

بورک چیست

بورک چیست و از کجا آمده؟ بورک که نحوه ی تلفظ صحیح آن با کسره بر حرف ر میباشد (به ترکی Börek) یکی از محبوب ترین میان وعده ها در کشور ترکیه است. بورک علاوه بر کشور ترکیه در سایر مناطق از جمله: بالکان ها، قفقازها، ساکنان مشرق، ساکنان مدیترانه، اروپای شرقی و همینطور آسیای غربی مورد استفاده است. این میان وعده ی لذیذ مدتیست که جای خود را در سفره های ایرانی نیز باز کرده است

خمیر هزار لا چیست؟

خمیر هزار لا چیست؟

در واقع بیشترین موارد استفاده از خمیر هزارلایه در درست کردن انواع شیرینی ها و دسرها مثل پیراشکی می باشد. این خمیر بیشتر در فرانسه مورد استفاده قرار می گیرد . برای اینکه بتوانید تشخیص دهید کدام شیرینی از خمیر هزارلا استفاده کرده است بهتر است به ظاهر شیرینی توجه کنید. اگر حالت پف مانند داشته باشد، بله، در این شیرینی از مواد اولیه خمیر هزارلایه استفاده شده است. با خمیر هزار لا و سایر محصولات مشابه مثل تل کادایف می توانید با درست کردن خوشمزه ترین و لذیذترین دسر ها و شیرینی ها شبی به یادماندنی برای خود و اعضای خانواده تان رقم بزنید.

خمیر پیراشکی آماده

خمیر پیراشکی آماده

برای تسریع در فرآیند آشپزی، خمیرهای پیراشکی آماده مخصوصا خمیر پیراشکی هومینا گزینه مناسبی برای استفاده هستند.

بهترین انواع خمیر پیتزا

بهترین انواع خمیر پیتزا

اولين پيتزاهاي جهان حدود هزارسال پيش در ايتاليا به وسیله خميرهاي پخته شده گرد و كمي گياه و ادويه كه روي آن پاشيده شده بود، پخته شد

طرز استفاده از خمیر یوفکا

طرز استفاده از خمیر یوفکا

یکی از انواع خمیرها برای تهیه غذا، خمیر یوفکا می باشد. ویژگی اصلی این خمیر نازکی و ترد بودن آن است در واقع به قدری نازک است که از یک طرف خمیر طرف دیگرش پیداست. خمیر یوفکا برای تهیه بسیاری از غذاها مانند سمبوسه، باقلوا، پیراشکی، پیتزا، تارت و بورک که غذای معروف ترکیه ای است استفاده می شود.

20 نکته مهم در تهیه سمبوسه با خمیر سمبوسه آماده

20 نکته مهم در تهیه سمبوسه با خمیر سمبوسه آماده

سمبوسه یکی از غذاهای بسیار معروف در جنوب کشورمان است که امروزه در تمامی ایران و حتی در رستورانهای ایرانی، لبنانی و افغانی سایر کشورها نیز استفاده می شود. البته در خراسان نیز سمبوسه وجود داشته اما به جای سرخ کردن آن را آبپز می کردند.

رشته کادایف

رشته کادایف

کادایف یکی از انواع خوراکی های رشته ای است که ترکیبات آن شامل آرد گندم یا سمولینا و آب به صورت نوارهای نازک و خشک می باشد. کادایف بسیار به خمیر یوفکا شباهت دارد تنها با این تفاوت که یوفکا به صورت خمیری و ورقه ای بوده اما کادایف به صورت نازک و رشته ای است.

طرز تهیه کنافه

طرز تهیه کنافه

طرز تهیه کنافه:کنافه یکی از انواع شیرینی های ترکی است که با پنیر تهیه شده و در شربت خیسانده می شود. این شیرینی در کشورهای اردن، سوریه، لبنان، فلسطین، ترکیه و مصر تهیه می شود.

5 نوع طرز تهیه غذا با خمیر یوفکا

5 نوع طرز تهیه غذا با خمیر یوفکا

مهمترین مشخصه خمیر یوفکا ای دو نازکی این خمیر است که پس از پخت در فر یا روغن ترد می شود، به راحتی میتوان غذاهای متنوع مانند پیراشکی و سمبوسه را طبق دستور العمل تهیه نمود.

طرز تهیه کونفه(کنافه) لبنانی

طرز تهیه کونفه(کنافه) لبنانی

ماده اصلی کونفه(کنافه) لبنانی، رشته کادایف می باشد که در حقیقت خمیر فیلو است که به صورت رشته ای خرد شده است. رشته‌ کادایف آغشته به کره شده و یک لایه کرم مانند تهیه شده از نشاسته ذرت وسط دسر کونفه لبنانی وجود دارد که برخی اوقات از پنیر خامه ای یا پنیر موزورلا نیز استفاده می شود که ترکیبی بسیار لذیذ و خوشمزه ای دارد.

طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت