در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

غذا و دسر و نوشیدنی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

20 نکته مهم در تهیه سمبوسه با خمیر سمبوسه آماده

20 نکته مهم در تهیه سمبوسه با خمیر سمبوسه آماده

در این مقاله می خوانید

 

تعریف سمبوسه

خمیر

برای تهیه سمبوسه با خمیر سمبوسه آماده به چه نکاتی باید توجه نمایید؟

خرید خمیر سمبوسه

 

سمبوسه چیست؟

 

سمبوسه یکی از غذاهای بسیار معروف در جنوب کشورمان است که امروزه در تمامی ایران و حتی در رستورانهای ایرانی، لبنانی و افغانی سایر کشورها نیز استفاده می شود. البته در خراسان نیز سمبوسه وجود داشته اما به جای سرخ کردن آن را آبپز می کردند. در واقع بعد از اینکه مواد را داخل خمیر پیچیدند آنها را درون آب انداخته و به صورت آش می پختند. با وجود اینکه هنوز هم این غذا در خراسان به این شکل تهیه می شود اما در سایر مناطق آن را سرخ کرده یا در فر میپزند.

سمبوسه به ندرت به عنوان وعده غذایی اصلی مورد استفاده قرار گرفته و بیشتر به عنوان میان وعده یا پیش غذا می باشد و بسیار پرطرفدار مخصوصا در نوجوانان و کودکان است. البته سمبوسه به دلیل تهیه آسان و صرف زمان کم برای پخت، از غذاهای محبوب برای خانم ها نیز می باشد. سمبوسه از دو بخش مواد میانی و نان یا خمیر تهیه می شود. مواد میانی سمبوسه کاملا به سلیقه افراد بستگی دارد که میتوان هم از سبزیجات و سیب زمینی و هم از گوشت و مرغ استفاده نمود. و برای دور مواد میانی در گذشته بیشتر از نان لواش استفاده می شد اما به دلیل سفت شدن و مصرف روغن زیاد، امروزه بیشتر از خمیر آماده برای پخت آن استفاده می شود.  

 

 

خمیر سمبوسه آماده 1

 

خمیر:

 

خمیر مخلوطی از آرد و آب است که در بعضی موارد به آن خمیرمایه و یا طعم دهنده نیز اضافه می شود. خمیرمایه باعث ورم کردن خمیر شده که به بهبود کیفیت نان کمک می کند. با مخلوط کردن و ورز دادن این مواد باهم، خمیر تشکیل می شود که از آن می توان برای تهیه انواع نان و شیرینی و ... استفاده نمود. خمیرها انواع مختلفی دارند که تنوع آن به مواد تشکیل دهنده، محصول تولیدی، مخمر، نحوه اختلاط و روش پخت بستگی دارد. بنابراین با اینکه مواد اولیه خمیرها تقریبا یکسان است اما برای پخت هر یک از غذاها به خمیر مخصوص آن نیاز است.

اگرچه در ابتدا پختن خمیر کار ساده ای به نظر می رسد اما خمیر خوب ویژگی های خاصی دارد که به آسانی به دست نمی آید. زیرا خمیر خوب فاقد حباب و صاف و یکدست است. و همچنین پختن طولانی مدت خمیر آن را سفت می کند و قابل خوردن نیست. بنابراین اگر تا به حال خمیر درست نکردید، برای پخت انواع غذاها و شیرینی ها از خمیرهای آماده استفاده نمایید. این خمیرها اغلب فاقد اسیدهای چرب بوده و کالری کمی نیز دارند.

 

 

خمیرسمبوسه آماده 2

 

 

برای تهیه سمبوسه با خمیر سمبوسه آماده به چه نکاتی باید توجه نمایید؟

 

 • 1- سمبوسه میتواند به عنوان یک میان وعده یا پیش غذای سالم استفاده شود.
 • 2- خمیر های سمبوسه مستطیلی بهتر است به شکل مثلثی پیچیده شوند. و قسمت آخر رادر لایه قبلی قرار دهید تا مواد سمبوسه در هنگام سرخ شدن به بیرون نریزد.
 • 3- برای اینکه مواد از سمبوسه بیرون نریزد می توان لایه آخر خمیر سمبوسه را با کمی آب خیس کرده و به لایه قبلی چسباند.
 • 4- اگر برای درست کردن سمبوسه از نان لواش استفاده می کنید باید حتما آن را در روغن سرخ کنید زیرا در فر زیاد خشک می شود.
 • 5- سمبوسه هایی که با خمیر سمبوسه آماده درست می شوند را می توانید به راحتی هم در فر قرار دهید هم سرخ کنید.
 • 6- خمیر سمبوسه باید در فریزر نگهداری شود.
 • 7- خمیر سمبوسه را باید پس از خارج کردن از فریزر در دمای محیط قرار دهید تا از حالت انجماد خارج شود.
 • 8- برای راحتتر جدا شدن لایه های خمیر سمبوسه از یکدیگر می توانید پس از خروج از فریزر، یک شکاف کوچک بر روی بسته بندی آن ایجاد نمایید.
 • 9- درصورتی که بخشی از خمیر را بخواهید مجددا در فریزر قرار دهید باید توجه کنید سطح خمیر کاملا پوشیده باشد تا هوا وارد بسته بندی آن نشود.
 • 10- بهتر است قبل از قرار دادن مواد میانی در خمیر سمبوسه، سطح آن را با کره ذوب شده کمی چرب کنید.
 • 11- اجازه دهید مواد میانی کمی خنک شود و بعد آن را بر روی خمیر سمبوسه بریزید، زیرا در صورت داغ بودن باعث پاره شدن خمیر سمبوسه می شود.
 • 12- در هنگام رول کردن سمبوسه دقت کنید مواد زیادی در آن نریزید، زیرا منجربه سوراخ شدن خمیر سمبوسه می شود.
 • 13- اگر سمبوسه را در روغن سرخ می کنید، در نهایت بر روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن آن گرفته شود.
 • 14- برای سرخ کردن سمبوسه ها از روغن زیادی استفاده می شود بنابراین بهتر است آن را در فر قرار دهید.
 • 15-  فر را از قبل در دمای 180 درجه گرم کنید و پس از گذشت مدت زمان 10 تا 15 دقیقه سمبوسه های شما آماده است.
 • 16- برای طعم بهتر می توانید بعداز پیچیدن، سطح بیرونی خمیر سمبوسه را آغشته به زعفران یا زرده تخم مرغ کرده و بر روی آن کنجد و سیاه دانه بریزید. همچنین سس انبه و سس تمبر هندی نیز در کنار آن استفاده می شود.

 

 

خمیر سمبوسه آماده 3

 

 

خرید خمیر سمبوسه:

 

استفاده از خمیر های آماده به شما این امکان را می دهد تا در زمانی کوتاه یک غذای سالم و پرانرژی و لذیذ را تهیه کنید و در کنار خانواده آن را میل کنید. فروشگاه اینترنتی میمذی خمیر سمبوسه هومینا را به شما پیشنهاد می کند. پخت این خمیر بسیار آسان بوده و طعم بی نظیری دارد. بسته بندی خمیرهای سمبوسه هومینا به صورت 300 گرمی و 700 گرمی بوده و شما می توانید باتوجه به تعداد افراد خانواده خود یکی از این دو محصول را سفارش دهید.

 

 

خمیر سمبوسه آماده 4

 

 


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت