در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

غذا و دسر و نوشیدنی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

پاستیل، این محصول هیجان انگیز و جذاب دقیقا چیست؟

11 مهر 1398 | 11:21 مجله و مقالات میمذی
پاستیل، این محصول هیجان انگیز و جذاب دقیقا چیست؟

 

قطعا همه ی ما حداقل یک بار هم که شده طعم پاستیل را چشیدیم یا با دیدنشون ذوق کردیم. اما پاستیل دقیقا از چه چیزی درست میشود و تاریخچه ی آن چیست؟؟

تاریخچه ی پاستیل


معروف ترین و خوشمزه ترین پاستیلی که میتوان در بازار یافت، پاستیل های هاریبو "HARIBO" هستند. اما شاید برای شما نیز جالب باشد که اختراع پاستیل نیز با این شرکت بزرگ پیوند خورده است
اولین بار موسس و مدیر کمپانی هاریبو یعنی "هانس ریگل" در سال 1920 که در آن زمان کارگر ساده ی یک کارخانه ی قنادی بود، به صورت اتفاقی پاستیل را اختراع کرد. او که به تازگی به سبب رویاهایی که در سر داشت از کارخانه ی آبنبات سازی که در آن مشغول به کار بود استعفا داده بود. به همراه همسر خود با سرمایه ی خیلی اندک شروع به آبنبات سازی کرده و مصولات خود را در سطح شهر "بن آلمان" پخش میکرد. او نام محصولات خود را هاریبو که برگرفته از نام خودش یعنی هانس بود، گذاشت. آبنبات های دستساز هانس و همسرش خیلی زود در سطح شهر معروف شد. هانس بعد از دو سال و در سال 1922 به فکر یک ایده ی نویین در تولید محصولاتش افتاد. در همین بین او از ژلاتین در ترکیبات آبنبات سازی خود استفاده کرد و نتیجه به طور هیجان انگیزی عالی بود! او پاستیل را اختراع کرده بود.

 

 

 

 

پاستیل 1

  •  
  • هانس ریگل مخترع پاستیل

 

 

هانس و همسرش از همان ابتدا از قالب های خرسی برای محصول جدید خود استفاده کردند که تا به امروز نیز مورد استفاده است و تمامی افراد در هر سنی جذب این خرس های کوچولو و رنگارنگ میشوند.

خرس های هاریبو خیلی زود در میان مردم شهرت پیدا کرد به طوری که در سال 1930 و تنها 8 سال پس از شروع تولید، تعداد کارگران کارخانه از مرز 400 نفر گذشت و ثروت هنگفتی برای خانواده ی رگل بهم زد.

کارخانه ی هاریبو نیز فراز و نشیب های زیادی را از سر گذارند تا حدی که در بحبوحه ی جنگ جهانی تا مرز تعطیل شدن پیش رفت و در همین اوضاع نابسمان بود که هانس رگل نیز در سن 52 سالگی از دنیا رفت. اما خانم گرترود رگل و پسرانش دست از تلاش برنداشتند و پس از پایان جنگ به تولید خود ادامه دادند. این پاستیل های خرسی در حال حاضر در 5 طعم مختلف از جمله تمشکی، پرتقالی، آناناسی، لیمویی و توت فرنگی تولید میشوند.

 

 

 

پاستیل 2

  • "یوهانس پیتا هانس ریگل" پسر ارشد هانس ریگل که از سال 1946 مدیریت کارخانه هاریبو را بر عهده داشت.

 

 

 

مواد تشکیل دهنده ی پاستیل

 

اصلی ترین ماده ی تشکیل دهنده ی پاستیل "ژلاتین" است. و بعد از آن اسانس و رنگ و طعم دهنده باعث خلق یک پاستیل خوشمزه میشوند. البته برای براق شدن پاتسل ها هم از نوعی روغن خوراکی نیز استفاده میکندد.

ژلاتین از پوست و استخوان و غضروف حیواناتی مثل خوک، گاو و ماهی به دست می آید. که در پاستیل های حلال از ژلاتین خوک استفاده نمیشود.

خوردن ژلاتین به صورت خالص برای انسان ها مفید است زیرا از 85 درصد پروتئین تشکیل شده و این پروتئین باعث استحکام استخوان ها و غضروف سازی میشود. اما همواره به این موضوع توجه داشته باشید که پاستیل مقداری شکر و رنگ و اسانس نیز به همراه خود دارد و این مواد مضر هستند. حتی در خوردن ژلاتین نیز باید اعتدال را رعایت کرد.

 

 

 

پاستیل 3

  • ژلاتین

 

 

معروف ترین برندهای پاستیل در دنیا

 

قطعا اولین و معروف ترین برند پاستیل در دنیا HARIBO می باشد.

 

 

 

پاستیل 5

  • پاستیل HARIBO

 

پاستیل Black Forest نیز به دلیل استفاده از پوره های طبیعی میوه در محصولاتش شهرت زیادی دارد.

 

 

پاستیل 6

  • پاستیل BLACK FOREST

 

 

جایگاه بعدی به پاستیل TROLLI میرسد که به دلیل بافت نرم تری که نسبت به پاستیل های HARIBO دارد، مورد توجه قرار گرفته است.

 

 

 

پاستیل 7

  • پاستیل TROLLI

 

 

 

برند Jelly Belly نیز یکی از برندهای مطرح تولیدکننده ی پاستیل در دنیاست اما جالب اینجاست که یکی از محصولات این شرکت که در تصویر سمت راست مشاهده میکنید و طعم و بافتی تقریبا شبیه به پاستیل دارد به نام کارخانه ی خود یعنی همان Jelly Belly معروف شده است.

 

 

 

 

پاستیل 8

  • خوراکی Jelly Belly با همین برند

 

 

پاستیل 9

  • پاستیل با برند Jelly Belly

 

 

 

پاستیل BEBETO نیز از پرطرفدارترین برندهای پاستیل در ایران است که کارخانه ی مرکزی آن در ترکیه قرار دارد.

 

 

 

پاستیل 10

 

 

منابع

https://article.tebyan.net/

https://www.yjc.ir/fa/news

https://www.khabaronline.ir

 


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت