در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

سلامت و زیبایی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

ویژگی های ضدتعریق و دئودورانت مناسب پوست

14 آبان 1400 | 12:15 مجله و مقالات میمذی
ویژگی های ضدتعریق و دئودورانت مناسب پوست

ویژگی ضد تعریق مناسب

 

انتخاب یک ضد تعریق و دئودورانت مناسب یکی از دغدغه های مهم در روزهای گرم محسوب می شود. البته شدت عرق کردن بدن شما ربط چندانی به فصل ها یا میزان فعالیت روزانه شما ندارد و ممکن است در روز های سرد هم دچار تعریق های شدید شوید و به ضد تعریق نیاز داشته باشید.

 افراد به خاطر غدد تعریق زیربغل و به دلایل مختلفی مثل استرس، تغییر دما، فعالیت شدید زیر بغلشان عرق می کند. شدت تعرق متفاوت بوده و برای برخی افراد بیشتر و برای برخی کمتر می باشد. با وجود اینکه عرق کردن باعث خنک شدن بدن و دفع بعضی از ترکیبات سمی از بدن می شود، ولی  چیزی که برای همه شما هنگام تعریق  ناخوشایند است خیس شدن لباس و بوی بد حاصل از آن می باشد به طوری که در جمع احساس شرمندگی می کنید. این بوی عرق به دلیل تجزیه باکتریایی در زیر بغل است که هم شما و هم اطرافیان شما را اذیت می کند و حس ناخوشایندی دارد.

 

 

 

انتخاب ضد تعریق خوب

 

 

 

چه در هوای گرم و چه در هوای سرد، استحمام به طور مرتب و استفاده از لباس‌های تمیز و شسته شده به کم کردن بوی عرق شما کمک می‌کند. اما چیزی که باعث پایداری بیشتر عدم تعریق و یا کم کردن بوی آن می‌شود استفاده از اسپری و ضدتعریق های مختلف و دئودورانت و خوشبوکننده می باشد. در ترکیبات ضد تعریق ها نمک آلومینیوم با عرق خارج شده از بدن حل می‌شود و با نشستن برروی منافذ پوستی از مقدار خارج شدن عرق کم می کند.

 

 محصولات کاهنده و از بین برنده عرق به ۲ دسته‌ی خوشبوکننده و ضدتعریق تقسیم می‌شوند که گونه ضدتعریق آن با مسدود کردن غدد عرق از اصل عرق کردن پیشگیری کرده ولی در عین حال می‌تواند خوشبوکننده هم باشد. بهتر است ضدعرق‌ها را روی پوست تمیز و شب، قبل از خواب استفاده نمایید تا در طول روز کار خود را بهتر انجام دهد. این ۲ دسته به گونه‌های مختلفی چون اسپری، مام صابونی، مام رول و کرم یا ژل در بازار موجود هستند و بسته به سلیقه خود می توانید تهیه فرمایید.

 

 

 

ضد تعریق خوب

 

 

 

 

برندهای ایرانی مختلفی در بازار انواع محصولات آرایشی و بهداشتی را عرضه کرده اند و این محصولات را نیز با قیمت و کیفیتی مناسب ارائه می‌کنند که شما می‌توانید با توجه به سلیقه شخصیتان در خصوص برند محبوب، کاربرد و یا حتی بوی مورد علاقه ضدعرق و یا دئودورانت مناسب را انتخاب نمایید.

.

ضد تعریق ها در 4 فرمولاسیون مختلف موجود هستند که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند.

 

1- اسپری

2- استیک یا مام صابونی

3- مام رول

4- ژل و کرم ضد عرق

 

تفاوت بین دئودورانت ها و ضدتعریق ها

 

دئودورانت ها و ضدتعریق ها هر دو با باکتری‌هایی که ایجاد بوی بد می کنند مانند مبارزه می‌کنند. ضدتعریق‌ها علاوه بر این، تعریق را هم کم می‌کنند.

دئودورانت دارای عناصر فعال بوزدایی می باشد که مانع رشد باکتری ها می شوند و حتی میزان باکتری های بوزا را نیز کاهش می‌دهد. فرمولاسیون ضدتعریق ها به کاهش عرق‌کردن کمک می‌کند و به دلیل pH و خیسی کمتر در کاهش رشد باکتری‌ها مؤثر می باشد. اکثر ضدتعریق های با کیفیت  بصورت موقت غدد عرق روی سطح پوست را مسدود می‌کنند تا عرق کمتری از آنها عبور کند. از سوی دیگر، ضد تعریق بوی ایجادشده توسط تعریق را هدف قرار می‌دهند. آنها دارای الکل یا عناصر فعال با عملکرد بالا و بدون الکل  می باشند.

افرادی که پوستشان به راحتی دچار سوزش می ‌شود می‌توانند از محصولات بدون الکل استفاده کنند. محصولات بدون الکل دارای کامفورت پلاس و استیک ضدتعریق یا رول فرش نچرال، پوست را شاداب نگه می‌دارند و تازگی طولانی ‌مدتی را ارائه می‎‌ کنند.

 

مواد تشکیل دهنده ضد تعریق ها

 

الکل یکی از مواد تشکیل دهنده بعضی محصولات ضد عرق و خوشبو کننده الکل می باشد. الکل موجود در اسپری باعث حس خنکی و خوشایندی می شود که بعد از استفاده روی پوست بدن احساس خواهید کرد. همین طور الکل در ضد عرق‌ها کمک می ‌کند تا ترکیبات فعال موجود در آن زودتر خشک شوند و با لباس تماس پیدا نکنند.

برخی از محصولات ضد عرق و خوشبو کننده بدن دارای ترکیبات نرم‌ کننده هستند. این مواد نرم کننده زیر بغل و نواحی دیگر پوست را نرم می‌کند و احساس خشکی و خارش را تا حدی از بین می‌برند.

برخی از محصولات ضد عرق حاوی مواد آنتی باکتریال می باشند. این مواد کمک می‌کنند تا باکتری ‌های موجود روی پوست که باعث بوی بد بدن می ‌شوند، از بین بروند. این باکتری‌ها بی ضرر هستند و روی سطح پوست ما زندگی می ‌کنند و از عرق و سلول‌های مرده پوست بدن ما برای بقای خود تغذیه می‌ کنند. بنابراین هرچه ما بیشتر عرق کنیم غذای بیشتری به آن‌ها خواهیم داد و در اثر فعل و انفعالات شیمیایی آن ‌ها بوی بیشتری تولید می ‌شود.

 

 

 

 

ضد تعریق مناسب

 

 

 

 

مقایسه ضد تعریق‌ ها و دئودورانت‌ ها

 

بهترین ضدتعریق ها را برای کاهش تعریق بدن پیدا کنید و دئودورانت های خوش رایحه را برای گرفتن تازگی و اطمینان طولانی ‌مدت کشف کنید

دئودورانت ها و ضدتعریق ها هر دو با باکتری ‌هایی که ایجاد بوی بد می کنند مبارزه می‌کنند. ضدتعریق‌ها علاوه بر این، تعریق را هم کم می‌کنند.

 

نحوه کار ضد تعریق ها چطور است؟

 

اکثر ضدتعریق های بادوام بصورت موقت غدد عرق روی سطح پوست را مسدود می‌کنند تا عرق کمتری از آنها عبور کند.

از سوی دیگر، ضد تعریق بوی ایجادشده توسط تعریق را هدف قرار می‌دهند. آنها دارای الکل یا عناصر فعال با عملکرد بالا و بدون الکل  هستند.

ضدتعریق ها هم مثل دئودورانت های کلاسیک با همۀ انواع رایحه‌ها و حتی بدون رایحه عرضه شده‌اند.

 

 

 

زیربغل خشک و محافظت شده

 

ضدتعریق های بدون الکل، رول، استیک یا اسپری، فرمولاسیون مخصوصی دارند که برای پوست شما هیچ حساسیتی ایجاد نمی کند تا زیربغل‌های شما بدون سوزش و خارش حس تازه ‌تری داشته باشد.

 

محافظت حتی در شرایط پراضطراب

 

بهترین روش را برای دورکردن اضطراب پیدا کنید و با ضدتعریق دارای فرمولاسیون مخصوص از بوها و خیسی ناخواسته حتی در شرایط پراضطراب هم پیشگیری کنید.

 

نکاتی برای کاهش تعریق اضافی و بوهای ناخواسته

 

هايپرهيدروز یا تعريق مفرط اصلاً به بهداشت ضعیف مربوط نیست، اما می‌توانید برای کاهش تعریق مفرط کارهایی را انجام دهید. پیداکردن ضدتعریقی که عرق را کم کند یکی از آنهاست. اما باید مراقب غذاهایی که می‌خورید هم باشید: خوردن غذاهای پرادویه، پرنمک یا بسیار تند عرق را زیاد می‌کند.

 

با پوست خود مهربان باشید. پوشیدن لباس‌های هواگیر و طبیعی و انتخاب لحاف ساخته شده از پارچه‌های طبیعی بجای مصنوعی روشی عالی برای حفظ خنکی طبیعی پوست است. همچنین، پوشیدن چند لباس بجای یک روپوش ضخیم به بدن شما کمک می‌کند دمای خود را کنترل کند.

 

 

انتخاب ضدتعریق مناسب

 

- شما با ضدتعریق مناسب اعتماد از خودتان ساطع می‌کنید و در پوست خود احساس راحتی می‌کنید.

- اگر دچار تعریق افراطی هستید، باید ضدتعریقی قوی انتخاب کنید که تا 48 ساعت دوام داشته باشد.

- با وجود اسپری، رول و استیک ضدتعریق گزینه‌های زیادی پیش روی شماست.

- در روزهایی که عجله دارید، می‌توانید اسپری ضدتعریق را انتخاب کنید.

- هر کسی سلیقۀ خاص خود را در انتخاب نوع دئودورانت دارد. برخی زنان رول را ترجیح می‌دهند، ولی برخی دیگر بافت استیک  ضدتعریق را دوست دارند.

 

شما عزیزان می توانید انواع محصولات ضد تعریق خود را با قیمت مناسب شامل برندهای مختلف از فروشگاه میمذی تهیه نمایید و به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید.


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت