در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

غذا و دسر و نوشیدنی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

ویژگی های رب گوجه فرنگی خوب

ویژگی های رب گوجه فرنگی خوب

 

در این مقاله می خوانید

گوجه فرنگی و خواص آن

رب گوجه فرنگی

خواص رب گوجه فرنگی

نگهداری از رب گوجه فرنگی

رفتارهای اشتباه هنگام مصرف رب گوجه فرنگی

خرید گوجه خورد شده و رب گوجه

 

گوجه فرنگی و خواص آن:

 

میوه ها و سبزیجات خواص فراوانی دارند که همه ما از آن آگاه هستیم. گوجه فرنگی نیز میوه ای پرخاصیت است که میتوان با آن غذاها و سالادهای متنوعی درست کرد و در تمامی وعده های غذایی مورد استفاده قرار داد. این میوه را می توانید به دو صورت محلی و گلخانه ای تهیه نمایید. گوجه فرنگی دارای طبع سرد و خشک بوده و نیم فنجان گوجه فرنگی خرد شده 15 کالری انرژی دارد و شامل ویتامین های A  و C و آهن است.

از خواص گوجه فرنگی میتوان اشتها آوری، ادرار آوری، ضد نفخ ، تقویت کننده اعصاب، خنک کننده بدن، تصفیه کننده خون، ضد میکروب، ضد اسهال، هضم کننده غذا، از بین بردن جای زخم‌ها ، رفع تیرگی و ایجاد شفافیت در پوست، خشک شدن جوش‌ها، بستن منافذ باز پوست، جمع شدن چربی اضافه‌ پوست ، تنظیم pH پوست، کنترل ترشح چربی پوست سر،کاهش وزن، بهبود دیابت، نیروبخش ، انرژی زا، کنترل ترشی معده، ایمنی بدن در مقابل بیماری های عفونی و جبران کمبود ویتامین Cبدن را نام برد. گوجه فرنگی در بیشتر کشورها به صورت رب مصرف می شود و حتی خاصیت آن نیز افزایش پیدا می کند.


ویژگی رب گوجه خوب 1

 

رب گوجه فرنگی:

 

رب گوجه فرنگی خمیر غلیظ تولید شده از گوجه فرنگی است که به منظور بهبود طعم و رنگ غذاها استفاده می شود و برای اولین بار در شهرهای جنوبی ایتالیا تولید شده است. در فرآیند تولید رب ابتدا پوست و دانه گوجه را جدا کرده و سپس آن را می پزند تا کاملا غلیظ شود. با این کار ماندگاری گوجه را افزایش می دهند.  گوجه فرنگی های محلی نسبت به گلخانه ای رب کمتری تولید می کند اما مزیت آن دیر کپک زدن آن می باشد.

رب گوجه فرنگی نیز مانند گوجه فرنگی دارای ویتامین های A و C می باشد و مقدار یک قاشق از آن حدود 13 کالری دارد. همچنین  دارای ویتامین K و B ، آهن و پتاسیم بوده که تاثیر زیادی بر عملکرد گلبول های قرمز خون و تنظیم میزان آب و مواد معدنی بدن دارد. بهتر است رب گوجه برای مصرف در آب رقیق شود زیرا تاثیرگذاری آن افزایش می یابد.

 

 

ویژگی رب گوجه خوب 2

 

خواص رب گوجه فرنگی:

 

  • لیکوپن موجود در این محصول با کاهش تکثیر سلول های سرطانی باعث جلوگیری از پیشرفت سرطان پروستات ، سینه، ریه و معده می شود. گوجه فرنگی خام خاصیت ضد سرطانی کمتری نسبت به رب دارد. زیرا بعد از پخته شدن دیواره سلول و بافت های گوجه فرنگی برداشته شده و لیکوپن بیشتری آزاد می شود.
  • آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی نیز با پختن گوجه فرنگی افزایش یافته و بیشتر در دسترس بدن قرار می گیرند.
  • رب گوجه فرنگی خاصیت ضد آفتاب دارد و مصرف روزانه آن می تواند خطر آفتاب سوختگی را کاهش دهد.
  • منبع مواد مغذی، ویتامین A، ویتامین C، ویتامین K، ویتامین B، آهن و پتاسیم می باشد.

 

 

ویژگی رب گوجه خوب 3

 

 

نگهداری از رب گوجه فرنگی:

 

بعد از باز کردن درب قوطی های رب بهتر است برای جلوگیری از کپک زدن، آنها را در طبقات بالایی یخچال قرار دهید. و همچنین اگر بخواهید رب هایی که در قوطی قرار دارند را به مدت خیلی زیاد باز نگه دارید بهتر است آنها را به داخل شیشه انتقال دهید زیرا گوجه فرنگی اسیدی بوده و در درازمدت باعث خوردگی و تجزیه فلز می شود. برای این کار باید توجه کنید ظرفی که میخواهید رب را در آن بریزید خشک و تمیز باشد و درب آن کاملا محکم شود تا هوا وارد آن نشود. همچنین می توانید برای جلوگیری از فاسد شدن، رب را در فریزر نگهداری نمایید.


رفتارهای اشتباه هنگام مصرف رب گوجه فرنگی:

 

یکی از رفتارهای اشتباه خانم ها استفاده نکردن از قاشق خشک و تمیز برای برداشتن رب در هنگام آشپزی می باشد که توصیه می شود از انجام این کار جدا خودداری نمایید. و همچنین بعضی از افراد قسمت کپک زده را از روی رب جدا کرده و بقیه را مصرف می نمایند. این عمل نیز کاملا اشتباه می باشد چرا که کپک زدن نشان دهنده وجود قارچ در آن ماده غذایی بوده بنابراین اسپورهای قارچ و سموم در بقیه قسمت های رب نیز وجود دارند. اما چون دیده نمی شود ما به اشتباه تصور می کنیم که قسمت زیرین رب سالم است.

 

ویژگی رب گوجه خوب 4

 

خرید رب گوجه و گوجه خرد شده:

 

با توجه به مزایای گفته شده از گوجه فرنگی و رب آن، مصرف روزانه آنها به شدت توصیه می شود. در واقع شما می توانید با استفاده از آن علاوه بر طعم و رنگ زیبایی که به غذای خود می دهید، سلامت خود را نیز تضمین کنید.فروشگاه اینترنتی میمذی رب گوجه فرنگی و کنسرو گوجه خورد شده روژین تاک را برای شما قرار داده است تا به راحتی به یک محصول با کیفیت و ارزان دسترسی داشته باشید. با خرید رب گوجه فرنگی روژین تاک نگران کپک زدن آنها نباشید چرا که هم محصول شیشه ای آن موجود است و هم ظرف قوطی آن دارای درب پلاستیکی است تا بتوانید درب قوطی را محکم بسته و از ورود هوا به داخل آن جلوگیری نمایید.


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت