در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

غذا و دسر و نوشیدنی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

مهمترین تفاوت های نسکافه گلد و کلاسیک

18 بهمن 1400 | 10:09 مجله و مقالات میمذی
مهمترین تفاوت های نسکافه گلد و کلاسیک

تفاوت های نسکافه گلد و کلاسیک

 

عناوین

 

- پیش گفتار

- نسکافه گلد

- نسکافه کلاسیک

- تفاوت های نسکافه کلاسیک و نسکافه گلد

- موادلازم جهت تهیه نسکافه کلاسیک

- طرز تهیه نسکافه کلاسیک

- مواد لازم جهت تهیه نسکافه گلد

- طرز تهیه نسکافه گلد

- برندهای خوب نسکافه کلاسیک و گلد

  • الف) قهوه فوری کلاسیک مولتی کافه
  • ب) قهوه فوری نسکافه گلد

- جمع بندی

 

 

مقدمه

 

امروزه مصرف چای و به خصوص قهوه جز جدانشدنی زندگی بسیاری از مردم شده است، به طوری که هر فرد به طور میانگین روزانه 1 الی 2 فنجان قهوه مصرف می کند. قهوه فوری با نام های کلاسیک، گلد و پودری به بازار عرضه شده است. در این مقاله قصد داریم ویژگی های نسکافه گلد و کلاسیک و همچنین تفاوت بین آن ها را تشریح نماییم. با ما همراه باشید.

 

 

 

تفاوت نسکافه گبد و کلاسیک 1

 

 

 

نسکافه گلد

 

کلمه نسکافه در واقع همان قهوه فوری و آماده است که مردم آن را بدان می شناسند، مصرف آن به دلیل سهولت در تهیه آن بیش از سایر قهوه ها می باشد. نسکافه گلد تلخ نمی باشد، در نتیجه کسانی که تلخی نسکافه کلاسیک باب میل شان نمی باشد این نوع نسکافه توصیه می شود. همچنین به علت اینکه تلخی اندکی دارد عطر این قهوه نیز تند و شدید نیست. این مواردی که از ویژگی های نسکافه گلد ذکر گردید باعث شده تا بیشتر مصرف کنندگان به سوی نسکافه گلد بروند و در ایران بیش از سایر قهوه ها محبوبیت پیدا کرده است.

 

نسکافه کلاسیک

 

انتخاب بین نسکافه کلاسیک و گلد کمی دشوار است به دلیل اینکه با ذائقه بسیاری از مردم کشورمان سازگار می باشد و طرفداران خود را دارند.

عطر و طعم این قهوه بسیار غلیظ است. بلکه به نحوی است که شما به یک باره نمی توانید آن را میل کنید. به همین جهت باید به مرور آن را میل نمود. همان طور که می دانید غلظت قهوه با عطر و بوی آن رابطه مستقیم دارد، این قهوه بوی بسیار غلیظ و مطلوبی دارد. ویژگی بعدی قهوه کلاسیک این است که باید آن را حتما در حرارت دم نمود و سپس نوشید.این نوع قهوه برخلاف قهوه گلد طعم تلخی دارد. لذا کسانی که طعم تلخی زیاد قهوه را دوست دارند،این محصول برایشان قطعا خوشایند و مطلوب خواهد بود.

 

تفاوت های نسکافه کلاسیک و نسکافه گلد

 

در بخش قبلی به ویژگی هر کدام از قهوه ها پرداختیم، حال قصد داریم تفاوت بارز میان هر کدام را بیان کنیم.

بیشتر تفاوت قابل توجه میان نسکافه گلد و کلاسیک مربوط به روشهای تولید و فراوری آن می‌باشد که در طعم و مزه آن تفاوت ایجاد کرده است بنابراین با مطالعه این مقاله به راحتی میتوانید قهوه موردنظرتان را تشخیص دهید. در خصوص فراوری نسکافه کلاسیک می‌توان حرارتی بودن ،روش خشک کردن آن اشاره کرد که منجر به یک طعم تلخ در آن می شود.از طرف دیگر، نسکافه گلد برخلاف کلاسیک روش انجماد خشک می گردد که در حفظ عطر و طعم آن بسیار موثر است و یک رنگ زرد طلایی و طعمی ملایم تر نسبت به نسکافه گلد میگردد.نکته دیگر که تفاوت آن را نمایان می نماید،میزان کافئین در هر کدام است.به این علت که نسکافه کلاسیک روش حرارتی فراوری می شود و غلیظ و تلخ می باشد،کافئین در قهوه کلاسیک بیشتر از نسکافه گلد می باشد.

 

 

 

تفاوت نسکافه گبد و کلاسیک 23

 

 

 

موادلازم جهت تهیه نسکافه کلاسیک

 

- بستنی نصف پیمانه

- نسکافه دو قاشق چایخوری

- آب جوش یک چهارم پیمانه

- یخ 5 تکه

- شکر دو قاشق مرباخوری

- پودر نسکافه کلاسیک یک قاشق چایخوری

 

طرز تهیه نسکافه کلاسیک

 

نسکافه های کلاسیک را می توان به صورت پودری نیز تهیه نمود و با توجه به اینکه فراوری های متعددی برروی آن صورت گرفته است، با صرف کمترین زمان، آماده مصرف می شود. ابتدا پودر نسکافه کلاسیک و شکر را در آب جوش حل نموده و به دلیل اینکه این نوع نسکافه اغلب به صورت خنک سرو می شود پیشنهاد می شود با ریختن تکه های یخ به نسکافه ، آن را با استفاده از مخلوط کن خوب هم بزنید تا شروع به کف کردن نماید.سپس با ریختن بستنی در داخل لیوان های موردنظر، نسکافه را نیز روی بستنی ریخته و می توانید از خامه فرم نیز برای تزیین این نوشیدنی استفاده نمایید.

 

مواد لازم جهت تهیه نسکافه گلد

 

- نسکافه گلد یک قاشق مرباخوری

- آب جوش یک لیوان

- شکر به میزان لازم

 

طرز تهیه نسکافه گلد

 

تهیه این نوشیدنی به نسبت به تهیه نسکافه کلاسیک ساده تر تهیه و سرو می شود.لذا ابتدا با مخلوط نمودن نسکافه، آب جوش به همراه شکر و حل نمودن آن،قهوه شما آماده نوشیدن است و می توانید میل کنید.

 

برندهای خوب نسکافه کلاسیک و گلد

 

1-قهوه فوری کلاسیک مولتی کافه

 

قهوه فوری کلاسیک مولتی کافه، قهوه خالص می باشد که فقط فوری سازی شده و فاقد هر گونه مواد افزودنی است. همان‌طور که می‌دانید قهوه خالص فاقد کالری است. بنابراین اگر آن را به‌صورت خالص مصرف می‌کنید، نگرانی بابت کالری آن نداشته باشید.

 

2-قهوه فوری نسکافه گلد

 

نسکافه (Nescafe) نشان معروف نستله برای نوعی قهوه فوری می‌شناسند، در فرآیند صنعتی تولید این قهوه ابتدا قهوه را در دمای 165 درجه سانتیگراد به مدت 7 الی 15 دقیقه رست داده و سپس آن را با درجه (بین 0.5 تا 1 میلی‌متر) آسیاب می‌کنند. در این مرحله قهوه آسیاب شده را در آب مخلوط و به اصطلاح عام دم می‌کنند.

 

 

 

تفاوت نسکافه گبد و کلاسیک 2

 

 

جمع بندی

 

در نهایت به طور قطع نمی توان گفت که کدام قهوه بهتر است. هرکدام از انواع قهوه ها که در بازار موجود است، طعم، عطر و ویژگی های خاص خود را دارد. تنها چیزی که می تواند تعیین کند کدام بهتر است ذائقه و علاقه افراد به طعم های مختلف است.اما به عنوان یک توصیه می توان گفت شخصی که تلخی بیشتر را دوست دارد قهوه کلاسیک و شخصی که طعمی ملایم با تلخی کمتر را ترجیح می دهد قهوه گلد مناسب او خواهد بود، فروشگاه اینترنتی میمذی با فروش قهوه های مختلف و با کیفیت با انواع برندها به مشتریان خود سعی نموده تا طعمی متفاوت از قهوه را به شما مشتریان ارائه دهد.

 

 

 

 


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت