در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

ملزومات خانه و آشپزخانه

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

مایع ظرفشویی مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

07 مرداد 1400 | 11:40 مجله و مقالات میمذی
مایع ظرفشویی مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین مایع ظرفشویی سازگار با پوست دست

 

مایع ظرفشویی، یکی از مهم‌ترین اقلام سبد خرید ماهیانه‌ می باشد. به طور کلی، باید در خرید تمام مواد شوینده و بهداشتی که مستقیما کنترل سلامتی ‌مان را بر عهده دارند دقت کافی داشته باشیم. یک مایع ظرفشویی خوب و سازگار با پوست، هم ظاهر و بوی نامطبوع را از ظرف‌ها دور می‌کند هم باعث می‌شود تا باکتری‌ها روی وسایل آشپزخانه‌ اثری نگذارند. یک مایع مناسب علاوه‌ بر تمیز کردن ظروف کثیف، باید با پوست دستان شما و محیط ‌زیست سازگار باشد. به‌همین ‌دلیل انتخاب و خرید مایع ظرفشویی از اهمیت خاصی برخوردار است و می تواند به سلامت پوست شما اثر گذارد.

 

انتخاب مایع ظرفشویی می تواند با توجه به تبلیغاتی که در رسانه‌ها می شود انجام گیرد. اما واقعیت این است که باید عوامل زیادی را در انتخاب مایع ظرفشویی مناسب در نظر بگیرید. اغلب شما در جستجوی بهترین نوع مایع ظرفشویی هستید، مایعی که دارای غلظت زیاد باشد و قابلیت این را داشته باشد که چربی های انباشه شده بر روی ظروف را به آسانی پاک نماید. همچنین مایع ظرفشویی با کیفیت و خوب باید دارای ویژگی های دیگری چون زیان آور نبودن برای سایر افراد خانواده، اقتصادری بودن از لحاظ قیمت، سازگار با پوست دست و میزان مایع به صرفه باشد. بهترین مایع ظرفشویی سازگار با پوست باید دارای کارآمدترین و بهترین فرمول باشد. فرمولاسیون خوب سبب می گردد این مواد شوینده دیگر اثرات زیان آور قبل را نداشته باشند و همچنین باعث افزایش کیفیت محصول نیز می شود. فرمالین می تواند در تهیه این مواد شوینده مورد استفاده قرار بگیرد مگر این که مقدار استفاده از آن به اندازه و تحت کنترل باشد که از حد معمول تجاوز نکند. در واقع مایع ظرفشویی مورد تایید مهندسین و کارشناسان استاندارد جهانی می باشد که فاقد هر نوع مواد افزودنی چون رایحه، رنگ و همچنین استفاده از فرمالین در حد مجاز باشد و یا از مواد جایگزین دیگری به منظور افزایش نگهداری آن ها استفاده شود.  میزان مورد استفاده از فرمالین نباید بیش از ۰٫۳ درصد باشد و همچنین از موضوع دیگر این است که یک مایع ظرفشویی خوب تولید شده باید از لحاظ اقتصادی نیز مقرون بصرف باشد.

 

 

مایع ظرفشویی مناسب پوست

 

 

 

ویژگی های مایع ظرفشویی خوب

 

- دارای خاصیت قدرت پاک کنندگی بسیار بالا باشد  به گونه ای که بتواند به راحتی چربی ها و لکه ها را از روی سطوح پاک نماید و اثری از لک و روغن روی ظرف نماند.

- در ترکیبات تشکیل دهنده یک مایع ظرفشویی خوب باید موادی چون الکترولیت ها، آلکانول آمید و سورفکتانت وجود داشته و  غلظت خوبی داشته باشد

- در ترکیبات مایع ظرفشویی خوب باید آلکانول آمید که در واقع پایدار کننده کف است وجود داشته باشد، مایع های که از این ماده در ترکیبات خود دارند، دارای کف بالا و پایداری بوده است.

- چون مایع ظرفشویی به صورت مداوم با پوست در ارتباط می باشد، خاصیت ضد حساسیت بودن این مایع ها بسیار مهم می باشد.

- با شستشو به راحتی بر روی ظروف پاک شود. مایع ظرفشویی که پس از انجام فرآیند شستشو هنوز کف بر روی ظروف جا می گذارد مایع خوبی به حساب نمی آید.

-  یک مایع ظرفشویی خوب باید دارای قیمت مناسب و مقرون به صرفه داشته باشد.

 

 

مایع ظرفشویی خوب

 

 

چه رابطه ای بین مایع ظرفشویی با آلرژی و حساسیت وجود دارد؟

 

 مایع های ظرفشویی با وجود آنکه باعث پاکیزگی ظروف شما می شوند، ولی اگر در هنگام استفاده از آن ها به نکات بهداشتی  به طور دقیق توجه نکنید می تواند برای سلامت پوست شما مضر باشند. معمولا اکثر شما موقع خرید مایع های ظرفشویی به یک موضوع خاص که قدرت پاک کنندگی مایع ظرفشویی می باشد، توجه می کنید. قسمت بسیار زیادی از مایع های ظرفشویی به دلیل  خاصیت پاک کنندگی دارای طرفداران بسیاری است. اما باید به این نکته توجه کنید که که همین مواد که باعث قدرت پاک کنندگی در این مایع ها می شود اگر به درستی استفاده نشوند برای سلامتی شما خطر آفرین می شوند.

در سال های اخیر به دلیل استفاده کردن از مایع ظرفشویی آلرژی و حساسیت زا  تعداد مراجعه کنندگان به مطب های پزشکان پوست که بیشتر آن ها خانم ها می باشند بیشتر شده است. بیشتر مایع های ظرفشویی در ترکیبات تشکیل دهنده خود مواد اسیدی دارند که استفاده از این محصولات باعث خشکی پوست دست می شود و سبب خشکی دست، صدمات پوستی و آلرژی های ماندگار می گردد. همچنین اگر از این محصولات به طور مداوم و بدون پوشیدن دستکش استفاده شوند، پوست دارای خشکی، چروک و سرانجام پیری زودرس می شود. بیشتر این نوع حساسیت ها از نوع تماسی می باشد به صورتی که پوست آن ها با مواد شوینده ای که ترکیبات تشکیل دهنده آن بسیار زیاد است در تماس مستقیم بوده است.

 

نکات لازم برای جلوگیری از حساسیت

 

1- استفاده از دستکش به منظور مانع شدن تماس مستقیم پوست دست با این نوع ماده شوینده

2- استفاده از  دستکش های نخی نیز در زیر این دستکش ها در صورتی که  فردی به حساسیت های پوستی ناشی از تماس با مواد شوینده مبتلا شده باشد.

3- هیچ گاه برای درمان پوست آسیب دیده خود خودسرانه از پماد مخصوصا پماد های حاوی کورتن استفاده نکنید چرا که ناراحتی ایجاد شده در پست شما را دوچندان می کند.

4- بعضی افراد گمان می کنند تاریخ استفاده ای که بر روی این مواد قید شده است معنی خاصی ندارد در حالی که مواد شوینده های که تاریخ استفاده آن ها گذشته سبب ایجاد حساسیت در پوست می شود

 

انتخاب بهترین مایع ظرفشویی

 

میزان فسفات موجود در مایع ظرفشویی

فسفات‌ها موادی هستند که هم برای پوست و هم برای محیط ‌زیست مضر هستند.  سعی داشته باشد تا آنجا که ممکن است مایع ظرفشویی خرید نمایید که بدون فسفات باشد. بعضی از مایع‌های ظرفشویی برچسب فاقد فسفات را دارند. اگر مایع انتخابی شما چنین برچسبی ندارد، به ترکیبات آن دقت کنید.

 

میزان پایداری کف مایع ظرفشویی

اگر روی مایع ظرفشویی عبارت با کف پایدار را دیدید یعنی کف حاصل از مایع ظرفشویی مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند و از بین نمی‌رود. این ادعا را که مایع ظرفشویی با پایداری کف بیشتر، قدرت پاک‌کنندگی بیشتری دارد ادعایی غلط است. بعضی از مایع‌های ظرفشویی هستند که پایداری کف آنها کمتر است اما قدرت پاک‌کنندگی آنها بیشتر است.

 

رایحه مایع ظرفشویی

 برخی از مایع‌های ظرفشویی عطری بسیار قوی دارند و برای افرادی که تحمل بوهای قوی را ندارند مناسب نیستند. اگر با چنین مشکلی مواجه هستید بهتر است از خرید مایع‌هایی که از عطرهای قوی استفاده می‌کنند خودداری نمایید. بیشتر برندها رایحه‌های مختلفی از میوه و مرکبات گرفته تا عطر گل‌ها را ارائه می‌دهند که می‌توانید رایحه موردنظرتان را از بین آنها انتخاب کنید.دقت کنید مایع‌های دارای رایحه مصنوعی را خریداری نکنید. کلا انتخاب رایحه مایع ظرفشویی به سلیقه شخصی شما وابسته است.

 

میزان چربی زدایی مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی باید فرمولی داشته باشد که سریع‌الاثر بوده و بلافاصله چربی و هر چیزی را که به ظروف چسبیده است پاک نماید و بوی بد آن را از بین ببرد. معمولا برندهای معتبر که روی آنها برچسب از بین برنده سریع چربی وجود دارد قدرت پاک‌کنندگی و چربی‌زدایی بالایی دارند.

 

قابل بازیافت بودن بطری مایع ظرفشویی

قابل بازیافت بودن بطری مایع ظرفشویی موردی هست که بیشتر مورد توجه علاقه مندان به محیط زیست می باشد. مهم است  که بطری‌ها و ظرف‌های مایع ظرفشویی از پلاستیک قابل ‌بازیافت ساخته شده باشند. معمولا روی بطری مایع ظرفشویی که ظرف آن قابل‌بازیافت است این مورد نوشته می شود.

 

به صرفه بودن مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی باید بادوام  و به صرفه باشد و مقدار کمی از آن تعداد بیشتری از ظروف را تمیز کند. شاید بگویید این مورد را نمی‌توان در هنگام خرید تشخیص داد. واقعیت این است که در این مورد یا باید از روش آزمون و خطا استفاده کنید یا از اطرافیان بپرسید. روش سوم این است که درباره این محصول در اینترنت تحقیق کنید. دیدگاه‌های کاربران می‌تواند کمک‌کننده باشد.

 

سازگاری کامل با پوست دستان شما

مهمترین نکته در انتخاب و خرید مایع ظرفشویی سازگار بودن آن با پوست شماست. خیلی‌ها هستند که اصلا نمی‌توانند با دستکش کار کنند و تازه با وجود دستکش باز هم ممکن است آب و مایع از بالای آن وارد شود و به دست‌هایتان آسیب برساند.

برای انتخاب مایع ظرفشویی باید به عناصر تشکیل‌دهنده آن که در پشت بطری نوشته شده است توجه نمایید.  هر چه تعداد عناصر تشکیل‌دهنده مایع ظرفشویی کمتر باشد، برای پوست دستان شما خوب تر است. چون احتمال وجود موادی که ممکن است با پوست ‌شما سازگار نباشند کاهش می یابد. پوست هر کسی ممکن است به ماده یا شرایط خاصی حساسیت پیدا کند. بااین‌حال، بعضی از افراد پوست‌شان حساس‌تر از افراد عادی است و به سرعت دچار اگزما، پوسته‌پوسته‌شدن، خارش یا قرمزی می‌شود. مایع ظرفشویی را انتخاب کنید که نوشته سازگاری با پوست دست روی آن وجود داشته باشد.

 

نشان استاندارد مایع ظرفشویی

چون مایع ظرفشویی مستقیما با سلامتی انسان در ارتباط می باشد، روی مایع ظرفشویی انواع آزمایش‌ها از جمله تست درماتولوژی را انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند از نظر بالینی فاقد عناصر آسیب‌زا و خطرناک است. به‌همین‌دلیل بهتر است از برندهای معتبر دارای گواهینامه‌های استاندارد خریداری کنید. این گواهینامه‌ها به شما اطمینان می‌دهند که آزمایش‌های لازم روی مایع انجام شده است یا خیر. از برندهای معتبر و محبوب مایع ظرفشویی در بازار ایران می‌توان به پریل، اکتیو و اوه اشاره نمود

 

اعتبار تاریخ مصرف مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی معمولا دو تا سه سال پس از تولید تاریخ مصرف دارد. تاریخ تولید مایع باید روی بطری آن حک شده باشد. آن را بررسی کنید تا از تاریخ مصرف آن نگذشته باشد.

 

قیمت مایع ظرفشویی

 گران‌تر بودن مایع ظرفشویی به معنای بهتر بودن آن نمی باشد. بسیاری از شوینده‌ها هستند که با قیمت‌های بسیار مقرون ‌به ‌صرفه به بازار عرضه می‌شوند و کارایی و کیفیت خوبی دارند.

 

با خرید انواع مایع ظرفشویی در فروشگاه آنلاین میمذی بهترین انتخاب را تجربه کنید.

بهترین مایع ظرفشویی


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت