در حال انتقال به بانک ... processing...

فیلم و سریال

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

ماجرای انیمیشن "شیرشاه" از ابتدا تاکنون

13 مهر 1398 | 10:08 سینما و هنر
ماجرای انیمیشن "شیرشاه" از ابتدا تاکنون

 

شیرشاه 1

 

انیمیشن شیرشاه محصول کمپانی "والت دیزنی" از معروف ترین و پرطرفدارترین انیمیشن های ساخته شده در دنیا میباشد. به گزارش بنیاد فیلم آمریکا این کارتون جزو 10 فیلم انیمیشینی برتر تاریخ سینما میباشد.

اولین بار در سال 1994 میلادی (حدود سال 1373 شمسی) نسخه ی کلاسیک شیرشاه (Lion King) به روی پرده رفت که با استقبال بی نظر تماشاگران روبرو شد و در همان سال پرفروش ترین فیلم گیشه گردید.

داستان فیلم از این قرار بود که موسافا پادشاه جنگل برادری به نام اسکار داشت که می خواست هرطور شده به قدرت برسد. اسکار میدانست پس از مرگ موسافا نیز پسرش با نام سیمبا به پادشاهی خواهد رسید، بنابراین با نقشه ی قبلی موسافا را کشت و پسرش سیمبا را از قلمرو فراری داد و خودش پادشاه جنگل شد. در این بین سیمبا با دوستان جدیدی آشنا شده و با آنها بزرگ میشود تا زمانیکه به قلمرو برگشته و انتقام پدرش را میگیرد.

طبق گفته ی سازندگان برای ساخت این فیلم از نمایش هملت اثر شکسپیر و همچنین از داستان های یوسف و موسی ایده گرفته و اقتباس کرده اند.

 

 

 

شیرشاه 1

 

 

 

شیرشاه 2

 

پس از فروش فوق العاده ی شیرشاه 1 سازندگان به فکر تولید نسخه ی بعدی آن افتادند که در واقع روایت گر ادامه ی داستان سیمبا و به قدرت رسیدن او بود. این فیلم در سال 1998 اکران شد. شیرشاه2 یا همان پادشاهی سیمبا به مانند سایر انیمیشن های دیزنی کاملا ادامه ی دهنده ی داستان نیست و به صورت یک فیلم مستقل عمل میکند.

 

 

شیرشاه 2

 

شیرشاه 3

 

این فیلم که به نام شیرشاه یک و نیم( شیرشاه 1.1/2)  معروف است داستان زندگی تیمون و پومبا (موش صحرایی  و گرازی که سیمبا را از کودکی میبنند) میباشد. هر دوی این ها شخصیت های خرابکاری هستند که با یکدیگر آشنا میشوند و اتفاقات زیادی برای آنها می افتد.

این فیلم در سال 2004 اکران شد که در ژانر کمدی بود.

 

 

 

 

شیرشاه 3

 

 

 

 

لایو انیمیشین شیرشاه

 

پس از گذشت 25 سال از اولین اکران شیرشاه، کمپانی دیزنی تصمیم گرفت تا بار دیگر شانس خود را با این فیلم امتحان کند. این کمپانی تصمیم گرفت که کارتون شیرشاه 1 را به صورت انیمیشن زنده (به مانند فیلم) بازسازی کند.

 

 

 

 

شیر شاه 4

 

 

 

این فیلم در 19 جولای 2019 ( به شمسی 28 تیر 1398) به صورت سراسری در ایالات متحده ی آمریکا اکران شد. این فیلم در هفته ی اول توانست فروشی بالغ بر 198 میلیون دلار به دست آورد که ثبت رکورد محسوب میشد ولی این تازه اول ماجرا بود! هجوم افرادی که یک بار با دیدن این کارتون خاطره سازی کرده بودند به سالن های سینما موجب فروشی بالای 1 میلیون دلار برای این فیلم گردید که خب البته همگان این انتظار را داشتند.

 

 

 

 

شیر شاه 5

 

 

 

این انیمیشن پنجمین فیلم کمپانی دیزنی در سال 2019 بود که فروشش مرز یک میلیون دلار را شکست و سبب شد باکس آفیس این سالل به تسخیر دیزنی دربیاید

 

 

منابع

https://fa.wikipedia.org/wiki/

https://www.boxofficemojo.com/yearly/chart

https://etemadonline.com/content


دسته‌های سینما و هنر

طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت