در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

غذا و دسر و نوشیدنی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

طرز تهیه گرانوالا با شیر عسل

29 خرداد 1400 | 09:34 مجله و مقالات میمذی
طرز تهیه گرانوالا با شیر عسل

طرز تهیه گرانولا با شیر عسل

 

گرانولا

Granola یکی از تنقلات خوشمزه، سالم و‌ مقوی می باشد که به عنوان صبحانه و میان وعده می توان مصرف کرد.

 

گرانولا از ترکیب غلات (مثل پرک جو، پرک جو دوسر، پرک کینوا، برنج بو داده و...) به همراه انواع مغزها و آجیل‌ها و میوه‌های خشک ( مثل کشمش و خرما و …) و یک ماده شیرین کننده ( مثل شکر قهوه‌ای، عسل، سیروپ و...) تهیه می‌شود.

 

معمولا گرانولا همراه شیر یا ماست، و میوه های تازه مثل توت فرنگی و موز سرو می شود و یا اینکه به عنوان تاپینگ بستنی و بعضی از دسر‌ها و شیرینی‌ها استفاده می شود. و صد البته به صورت گرانولا بار هم درست میشود

يكي از مزيتهاي خوردن گرانولا خصوصا برای صبحانه اين هست كه روزمان را با يه خوراکی كم كالری اما مقوی شروع ميكنيم، که مدت طولانی آدم را سیر نگه میدارد و باعث میشود درطول روز پرخوری نکنیم.

 

 

گرانولا با شیرعسل

 

اینجا  تصمیم گرفتیم طرز تهیه یکی از گرانولاهای خوشمزه را ارائه دهیم شاید بدردتان بخورد

 

حتما دیگه تا الان همه شما از اهمیت  گرانولا به عنوان یه میان وعده سالم، صبحانه و حتی شام اطلاع دارید و دوست دارید تا این وعده غذایی را در خانه درست کنید.

یکی از خوشمزه ترین گرانولاها که طرفداران بسیاری دارد، گرانولا بار شیرعسلی است که از شدت خوشمزگی اعتیاد آور می باشد و در صورت استفاده از آن ، دوباره هوس خواهید کرد. یپس همین اول کار بهتون اخطار میدم که خودتون رو کنترل کنید و فقط گاهی سراغ درست کردن این عشق جان بروید.

برای درست کردن این خوشمزه جذاب اینارو‌ احتیاج دارید:

 

مواد لازم برای تهیه گرونولا با شیر عسلی

 

- جو دوسر پرک ۱۵۰ گرم

- بادام زمینی بوداده ۵۰ گرم

- پودر نارگیل ۳۰ گرم

- کنجد ۳۰ گرم

- تخمه کدو ۳۰ گرم

-ئشیرعسلی ۲۰۰ گرم

- خرما خشک خرد شده ۵۰ گرم

 

یادآوری میکنیم که به غیر از ترکیبات اصلی گرانولا که اینجا جودوسر پرک و شیرعسلی هستن، بقیه ترکیبات رو میتوانید به دلخواهتان تغییر بدهید.

جودوسر را داخل  یک  سينی بزرگ بریزید و در فر ۱۶۰ درجه سانتيگراد به مدت ۱۰ دقيقه قرار دهید. برای تست شدن به صورت کاملا یکنواخت، دوباره مجموعه را هم بزنید.

 در مرحله بعدی جو، بادام زمینی، تخمه کدو، خرما و پودر نارگیل را با هم مخلوط کنید    

 کف قالبتان را با یک تکه بزرگ کاغذ روغنی با فویل بپوشانید و خوب قالب را چرب کنید. گرانولا را داخل قالب بریزید و با پشت قاشق خوب فشرده ‌اش کنید.

 قالب و محتوای داخل آن را داخل فر ۱۳۰ درجه سانتيگراد به مدت حدود یک ساعت قرار دهید تا کمی گرانولامون طلایی بشود.

بعد از اینکه از فر خارج کردید، به مدت تقریبا یک ربع صبر کنید تا خنک بشود و بعد لبه‌های فویل یا کاغذ روغنی را بگیرید و براحتی از قالب خارجش کنید و به اندازه‌های دلخواهتان ببرید. این گرانولابار رو میتوانید به مدت یک هفته در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید و به عنوان صبحانه یا میان وعده مقوی نوش جان فرمایید

 

 

گرانولا شیرعسلی


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت