در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

غذا و دسر و نوشیدنی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

طرز تهیه پاناکوتا با ژله پرتقال

22 خرداد 1400 | 11:32 مجله و مقالات میمذی
طرز تهیه پاناکوتا با ژله پرتقال

طرز تهیه و دستور پخت پاناکوتا با ژله

 

پاناکوتا جزو دسرهای مدرن کشور ایتالیا و از جذاب ترین دسرهای حال حاضر و بسیار پرطرفدار بین ایرانیان  میباشد. این دسر خوشمزه را می توانیم نسبت به ذائقه خود درست کنیم، مثلا اگر به دسرهایی با طعم شیرین علاقمند هستیم می توانیم از شکلات تخته ای شیرین استفاده می کنیم و در صورتیکه بخواهیم طعم دسر کمی تلخ باشد، می توانیم از شکلات های تخته ای درصد بالا که طعم تلخ دارند استفاده کنیم. این دسر شیک و خوشمزه را می توانیم در مجالس و مهمانی های خود با دسرهای تکراری جایگزین کنیم،

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 3 ساعت و پاناکوتا را می توانید در وعده میان وعده - پیش غذا - دسر - سرو کنید.

 

دو لیوان شیر را روی حرارت میگذاریم و سپس شش قاشق شکر و چند قطره اسانس وانیل به آن اضافه می کنیم. بعد از آن مجموعه را خوب مخلوط می کنیم. برای آنکه شکرها خوب آب شوند تا حدی مخلوط را حرارت میدهیم.

 دقت داشته باشید که شیر نباید بجوشد. بعد نصف لیوان شیر را با دو قاشق ژلاتین به روش بن ماری حل می کنیم و به شیر اضافه کرده، خوب هم میزنیم. حالا در این مرحله صد گرم خامه ریخته و مجموعه را مخلوط می کنیم تا کاملا حل بشوند. بعد داخل قالب کمی چرب شده میریزیم و میگذاریم چند ساعت داخل یخچال بماند. این کا ر برای آن است که مجموعه کاملا ببنده حالا پودر ژله رو با دو لیوان آب داغ خوب حل می کنیم و یه مقدار هم پودر ژلاتین میریزیم. از صافی رد می کنیم بعد کناره های پاناکوتا رو از قالب جدا می کنیم ولی از قالب در نمی آوریم .با قاشق مایع ژله ی سرد مایل به ولرم رو به ارامی میریزیم تا تمام شود. میگذاریم یخچال تا ببندد.

 

 

پاناکوتا با ژله پرتقال

 

 


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت