در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

غذا و دسر و نوشیدنی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

طرز تهیه شورینی گوشت و مرغ خانگی

05 اردیبهشت 1400 | 22:11 مجله و مقالات میمذی
طرز تهیه شورینی گوشت و مرغ خانگی

 

طرز تهیه شورینی خانگی

 

در این مقاله می خوانید

معرفی شورینی

طرز تهیه شورینی گوشت

طرز تهیه شورینی مرغ

 

شورینی

شورینی یک نوع شیرینی و دسر بسیار لذیذ می باشد در واقع به لقمه های ریز و زیبایی گفته می شود که شباهت بسیاری به شیرینی دارند. شورینی ها را می توان در دسته فینگرفودها و اردور ها قرار داد. قدم اول در تهیه شورینی ها استفاده از خمیر و نان های مختلف می باشد.  برای تزیین شورینی از گوشت ،مرغ و سبزیجات مزه دار و استفاده می شود. برای تهیه شورینی نیاز به حوصله و دقت دارد و باید به شکل و ظاهر آنها بسیار دقت شود. قالب های مورد استفاده در تهیه شورینی شامل قالبهای مافین ، قالبهای شیرینی و کاتر های فلزی می باشد.

 

مواد لازم برای تهیه شورینی گوشت

 

مواد میانی

 

قارچ خرد شده 150 گرم، پنیر پیتزا 100گرم، رب گوجه فرنگی 1قاشق سوپ خوری، گوشت چرخ شده 250 گرم، فلفل دلمه ای رنگی 100گرم، پیاز سرخ 2قاشق سوپ خوری، نمک و فلفل به مقدار لازم،زردچوبه 1قاشق مربا خوری

 

طرز تهیه شورینی گوشت

 

برای تهیه شورینی گوشت اول از همه مواد میانی رو آماده می کنیم .گوشت چرخ کرده را با مقداری روغن و پیاز سرخ شده تفت می دهیم. بعد از این مرحله  قارچهای آماده شده و برش خورده را به آن اضافه می کنیم و همه مواد را اندکی تفت می دهیم. رب گوجه فرنگی و فلفل دلمه های خرد شده را هم اضافه می کنیم و تفت می دهیم . دقت کنید که برای جلوگیری از وارفتن مواد از تفت دادن زیادی خودداری فرمایید.حال مواد میانی ما آماده می باشد.

برای تهیه شورینی درست کردن خمیر مرحله بسیارمهمی می باشد. با توجه به اینکه درست کردن خمیر در خانه وقت زیاد و حوصله فراوان می خواهد و در آوردن خمیر مناسب برای درست کردن شورینی کار بسیار مشکلی برای آشپزهای مبتدی می باشد. توصیه ما استفاده از خمیر های آماده پخت شورینی می باشد. در اینجا ما خمیر شورینی پمینا را پیشنهاد می دهیم.

برای ادامه کار خمیرشورینی را با وردنه به شکل مستطیل باز می کنیم و مرکز سطح خمیر سس کچاب می ریزیم و مواد میانی را اضافه می کنیم. در مرحله بعد  پنیر پیتزا روی آن می پاشیم و خمیر رو از لبه ها تا می زنیم و جمع می کنیم و به صورت مستطیل برش می زنیم و در سینی فر می چینیم. بعد روی شورینیها رومال می مالیم و کنجد می پاشیم. سینی رو در فری که از 20 دقیقه قبل با حرارت 200 درجه سانتیگراد گرم کردیم قرار می دهیم. به مدت 15 الی 20 دقیقه شورینی شما آماده می باشد.

 

طرز تهیه شورینی مرغ

 

مواد میانی

سینه و ران مرغ پخته و خرد شده ۱۷۵ گرم، پنیر خامه ای ۱۰۰ گرم، جعفری ساطوری شده ۱ قاشق سوپ خوری، سس مایونز ۱ قاشق سوپ خوری، آبلیمو ۱ قاشق  مربا خوری، پوره لبو، پوره هویج، پوره اسفناج از هر کدام ۱ قاشق سوپ خوری

 

طرز تهیه شورینی مرغ

تمامی مراحل برای تهیه شورینی مرغ همانند شورینی گوشت می باشد با این تفاوت که موادمیانی آن متفاوت خواهد بود. به طوری که خمیر را بین دو نایلون باز کرده با کاتر دلخواه کاتر می زنیم. درون سینی فر چیده و در فر ۱۷۰ درجه به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار می دهیم تا زیر خمیر ها تغییر رنگ بدهد. بعد از سرد شدن از مواد میانی وسط آنها قرار داده و دو عدد را به هم می چسبانیم.


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت