در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

سلامت و زیبایی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

شامپو بدن خوب و مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

12 تیر 1400 | 10:31 مجله و مقالات میمذی
شامپو بدن خوب و مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

در این مقاله می خوانید

 

ویژگی شامپو بدن خوب

مزایای استفاده از شامپو بدن چیست؟

شامپو بدن و صابون چه تفاوتی دارند؟

نکاتی که در خرید شامپو بدن باید حتما در نظر بگیرید

 

شامپو بدن خوب و مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

 

بدون شک یکی از مسائل مهم برای شما عزیزان انتخااب شوینده های مناسب بدن و مو می باشد. انتخاب شامپو بدن مناسب نکات خاص خود را دارد. شامپوهای بدن همانند هم نیستند و میزان رضایت و تاثیر گذاری آنها شبیه هم نیست.

هر فرد به طور میانگین هر دو روز باید پوست بدن خود را شستشو دهد. درصد زیادی از آلودگی و کثیفی ها اصلا با چشم قابل دیدن نیستند و ما هیچ تصوری از آن نخواهیم داشت اما شستشوی دقیق و اصولی با شوینده مناسب، موجب می شود پوست از باکتری ها، گرد و دود ها و از انواع آلودگی و چربی ها زدوده شود.

 اگرچه خرید یک شامپو بدن از فروشگاه و یا داروخانه وسوسه انگیز می باشد، اما ممکن است دفعه دیگر که به خرید می‌روید نیازهای خاص پوست خود را در نظر بگیرید تا از تمیز کردن بیش از حد خشن پوست خود که باعث خشک شدن و ایجاد حساسیت روی پوست می‌شود جلوگیری نمایید.

طبق مطالعات انجام شده به دنبال یک شامپو بدنی باشید که شامل ترکیباتی باشد که باعث آبرسانی و رطوبت رسانی به پوست شما شود، مانند روغن نارگیل، کره شی و گلیسرین، یا اگر پوستی حساس دارید ممکن است بخواهید از استفاده از یک مانده کف کننده رایج و معروف به اسم سولفات جلوگیری کنید.

توجه داسته باشید که شامپوی بدن بهداشتی‌تر است زیرا داخل بطری های دربسته است و تماسی با محیط اطراف ندارد و چند نفر همزمان می‌توانند از آن استفاده نمایند. برعکس صابون که می تواند منبع آلودگی باشد و به پوست بدن ما آسیب برساند. دقت کنید که هرچه کف شامپوی بدنی که استفاده می کنید بیشتر باشد میزان قلیایی بودن آن هم بیشتر است بنابراین  بهتر از شامپوهایی استفاده کنید که کف کمتری دارد تا پوستتان دچار خشکی نشود.

 

 

شامپو بدن خوب

 

 

مزایای استفاده از شامپو بدن چیست؟

بعضی ها فکر می کنند که هرچه صابون یا شامپو بیشتر کف کند کیفیتش بهتر است و احساس تمیزی بیشتری به شما میدهد در حالی که این طور نیست و کاملا برای پوست شما ضرردارد. واقعیت این است که هرچه میزان کف کردن هنگام استحمام بیشتر باشد این بدان معناست که میزان قلیایی بودن شامپوی مورد استفاده شما بیش از حد نیاز برای پوست می باشد و علاوه بر کثیفی های سطحی پوست، چربی های طبیعی بیشتری از آن را حل کرده و می زداید که باعث خشکی پوست شما می شود.

یکی از مواد شوینده موثر و پر طرفدار و روشی عالی برای تمیز کردن بدن در در حین حمام کردن، شامپو بدن می باشد که علاوه بر حفظ سلامت و شادابی  پوست، به دلیل بافت نرم ابریشمی باعث ایجاد احساس خوب روی پوستتان می شود.

 

 

 

شامپو بدن خوب 2

 

 

شامپو بدن و صابون چه تفاوتی دارند؟

شاید در هنگام استحمام برای شما هم رخ داده باشد که پس از استفاده از صابون ها پوست شما دچار خشکی شدید، قرمزی و  گاهی همراه با التهاب در نقاط مختلف پوست بدن شود . اخیرا استفاده از شامپو بدن های مختلف، جایگزین صابون شده است، و به بخشی جدایی ناپذیر از لوازم ضروری مراقبت از پوست برای افراد مختلف تبدیل شده است.

شامپوهای بدن با توجه به پروسه تولیدشان و مایع بودن براحتی قابلیت اضافه کردن گلیسیرن را دارند و تنظیم PH شامپوهای بدن بخاطر اینکه حالت خنثی دارند بسیار ساده تر و کم هزینه تر می باشد ولی هزینه بالای صابون های جامد معمولی برای افزودن گلیسیرین و حفظ حالت جامد آن، اغلب فاقد گلیسیرین می باشند و همچنین بخاطر جداسازی ماده مؤثره آنها از روغن دانه های گیاهی بوسیله اضافه کردن نمک های خانواده سدیم، حالت قلیایی و PH در حدود ۸ و ۹ دارند.

تفاوت صابون جامد و شوینده های مایع که به صورت شامپو بدن مصرف می شود در نوع ترکیبات آن ها می باشد. در ترکیب شامپو بدن از مواد غیر صابونی استفاده می‌شود که  به PH پوست نزدیک تر است ولی در صابون از ترکیبات صابونی و ترکیبات حلال در چربی استفاده می شود.

بین ترکیبات این دو شوینده تفاوت چندانی وجود ندارد و از نظر تاثیرگذاری روی پوست و میزان شویندگی و تمیزکنندگی نیز در یک سطح قرار دارند. اما از نظر سهولت مصرف و بهداشتی تر بودن  شامپو بدن بهتر است چون امکان دارد چند نفر به طور مشترک از صابون استفاده کنند که از نظر بهداشتی چندان مطلوب نیست.

 

علاوه بر این، قرار گرفتن این صابون ها در جاصابونی و در محیط حمام باعث تجمع مقداری آب در داخل ظرف می شود که می تواند محلی برای تجمع آلودگی ها باشد، اما شامپو بدن در داخل بطری های دربسته قرار دارد و تماسی بین مصرف کننده با تمام مایع داخل وجود ندارد، بنابراین از این نظر بهداشتی تر و ایمن تر می باشد.

در آخیر هم باید خاطر نشان کنیم که مهمترین علت محبوبیت شامپو بدن ملایم بودن این محصولات نسبت به صابون است که در نتیجه باعث لطافت پوست بدن خواهد شد.

 

نکاتی که در خرید شامپو بدن باید حتما در نظر بگیرید

 

شامپو بدن باید خاصیت آبرسانی داشته باشد

شامپو بدن باید بدون عطر وعاری از سولفات باشد

شامپوهای بدن نباید دارای کف و فوم زیاد باشند

شامپوهای بدن ویتامینه گزینه بسیار مناسبی می باشد

پی اچ متعادلی داشته باشد

 

شما همراهان عزیز فروشگاه آنلاین میمذی می توانید انواع شامپو بدن های داخلی و خارجی با ارسال رایگان شهر تهران و نیز ارسال با پست به شهرستان درب منزل تحویل بگیرید.

 

 

شامپو بدن


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت