در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

غذا و دسر و نوشیدنی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

رشته کادایف و کاربرد های آن

12 بهمن 1398 | 11:32 مجله و مقالات میمذی
رشته کادایف و کاربرد های آن

در این مقاله می خوانید 

 

رشته کادایف چیست؟

انواع رشته های مورد استفاده مشابه رشته کادایف

انواع کاربردهای رشته کادایف

خرید رشته کادایف

 

رشته کادایف چیست؟

 

رشته کادایف یکی از انواع خوراکی های رشته ای است که ترکیبات آن شامل آرد گندم یا سمولینا و آب به صورت نوارهای نازک و خشک می باشد. کادایف بسیار به خمیر یوفکا شباهت دارد تنها با این تفاوت که یوفکا به صورت خمیری و ورقه ای بوده اما کادایف به صورت نازک و رشته ای است. استفاده از این نوع رشته ها در ترکیه بسیار متداول بوده و امروزه دراغلب شهرهای ایران به ویژه تبریز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از انواع کادایف که در تبریز تهیه و استفاده می شود رشته ختایی است که به صورت نواری و تور مشبک می باشد.

این نوع رشته ختایی آذربایجانی معمولا در ماه رمضان در بازار تبریز با استفاده از  گردوی خرد شده، دارچین، زنجبیل، پودر گل سرخ، شکر، آب، گلاب و روغن زیتون تهیه می شود. یکی دیگر از انواع آن در گیلان تهیه شده و رشته خوشکار نامیده شده است. انواع  دسرهای  کادایف با پودینگ، فرنی، شیر و عسل سرو می شود.

 

 

رشته کادایف 3

 

 

انواع رشته های مورد استفاده مشابه رشته کادایف:

 

  • رشته شعریه: تفاوت اصلی رشته شعریه و رشته کادایف در طرز تهیه و رنگ آنها می باشد. رشته شعریه یا رشته سویا بسیار نازک و خشک بوده که معمولا به رنگ تیره هستند و برای تهیه دسرهای عربی مانند باقلوای عربی و حلوای شعریه مورد استفاده قرار می گیرند. اما رشته کادایف از رشته کردن خمیرهای یوفکا و فیلو تهیه شده، رنگ آن در اغلب موارد سفید بوده و بیشتر برای تهیه دسرهای ترکی کاربرد دارد.
  • رشته فالوده: در تهیه این رشته به جای گندم از رشته های برنج استفاده می شود و کاربرد آن در قنادی است.

 

 

رشته کادیف 1

 

انواع کاربردهای رشته کادایف:

 

  • 1- دسر کادایفی یا کاتایفی که یونانی بوده و با استفاده از رشته ها اشکال مختلف خمیرهای لوله ای و لانه پرنده ای تهیه شده و داخل آنها با استفاده از آجیل خرد شده پر می شود.
  • 2- دسر کادایف ترکی ازشکر، شیر، آرد ذرت، زرده تخم مرغ و گلاب به همراه تل کادایف تهیه شده و با پسته و گردوی خرد شده تزیین شده است.
  • 3- باقلوا عربی که از ترکیب رشته کادایف، شیر و عسل در نبود رشته شعریه استفاده می شود.
  • 4- کونفه یک دسر پنیری ترکی است که از رشته یا تل کادایف تهیه می گردد. البته این نوع دسر در شام و مصر و فلسطین نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. طرز تهیه کونفه که امروزه در کشورهای مختلف خاورمیانه مانند یونان، بالکان، قفقاز و ... به صورت سنتی تهیه می شود متفاوت است . اما به طور کلی رشته کادایف ابتدا باید در شربت شیرین و شکری خیسانده شود و در تهیه آن از لایه های پنیر، خامه  آجیل استفاده می شود. همانطور که گفته شد با توجه به مناطق مختلف مواد مختلفی استفاده می شود برای مثال پنیر اورفه و پنیر ختای که از شیر خام تهیه می شود متعلق به مناطق خاصی بوده و در همه کشورها وجود ندارد. برای تهیه کونفه این پنیر را بین دو لایه کادایف مویی قرار می دهند. و با قرار دادن در بشقاب های مسی کوچک پخته می شود و به صورت داغ مصرف می شود.
  • 5- باقلوا ترکیه ای نیز به صورت های مختلف تهیه می شود و این نوع از باقلوا که با رشته کادایف تهیه می شود محبوبیت بسیار زیادی دارد.

 

 

رشته کادایف 4

 

 

خرید رشته کادایف:

 

با استفاده از رشته کادایف می توانید انواع مختلف شیرینی های خوشمزه و لذیذ ترکی و عربی را تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی میمذی انواع مختلف رشته کادایف به صورت تر و خشک و با طعم های زعفرانی، شکلاتی و ساده همومینا را در اختیار شما قرار داده است. محصولات کادایف هومینا را می توانید پس از باز شدن به مدت 6 ماه در فریزر نگهداری نمایید. 

 

 

رشته کادایف تر


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت