در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

غذا و دسر و نوشیدنی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

دستور پخت بورما کادایف

17 خرداد 1400 | 10:06 مجله و مقالات میمذی
دستور پخت بورما کادایف

در این مقاله می خوانید

 

طرز تهیه بورما کادایف

طرز تهیه شربت

 

بورما کادایف

 

 بورما کادایف یکی از شیرینی های بسیار لذیذ و مهمان پسند برای کشور ترکیه می باشد. این شیرینی در بین ایرانی ها هم طرفداران بسیار دارد. در این مقاله برای شما دوستان عزیز طرز تهیه و دستور پخت بورما کادایف استانبولی را ارائه کردیم تا آن را به راحتی درست مرده و همراه خانواده میل کنید.

 

 

بورما کادایف 1

 

 

 

 روش کلیِ پخت بورما کادایف

 

مواد لازم برای تهیه

 

- تل کادایف تر

- قالب کنافه

- شربت

- گردو یا پسته

- کره

 

دستور پخت

 

در شروع کار باید خدمت شما عرض کنیم که به طور کلی  دو مدل بورما کادایف وجود دارد :  بورما کادیف مدل ساده و بورما کادایف مدل گُل یا گوبَک

مهم ترین چیزی که این شیرینی  و دسر جذاب نیاز دارد، رشته کادایف بلند، تر و تازه و نرم می باشد تا بتوانید هنگام درست کردن شیرینی خوب آن را بپیچانید و مرتب درش آورید. البته این نکته هم باید عرض کنیم که چنین رشته کادایفی تو ایران متاسفانه سخت پیدا می شود.

و اما روش تهیه بورما کادایف به این شکل هست که ، ابتدا قبل از شروع هر کاری ، میز کار خود را آماده کنید و رشته کادایف را روی میز کار پهن کنید و یک طرفش مغز گردو یا پسته بریزید و بعد شروع کنید آنها را بپیچید. وقتی که کامل پیچوندید و فرایند تمام شد، اگر خواستید مدل ساده بورما کادایف  را درست کنید، آن را داخل ظرف پیرکس یا قالب مخصوص پخت کنافه ، صاف قرار بدید و بقیه رو هم کنارش بذارید تا ظرف کامل پر شود، بعد روشون مقداری کره آب شده بریزید و اجازه دهید داخل  فر تا وقتی که روش خوب سرخ بشود به طوری که کامل فرایند پخت انجتم گیرد.

اگر خواستید مدل گُل یا گوبک درست کنید، کادایف پیچیده شده رو دور خودش بپیچونید و بعد داخل تابه کوچک یا ظرف مخصوص و داخل روغن داغ، دو طرفش رو خوب سرخ کنید.

تو هر دو نوعش، بعد از اینکه بورما کادایف ها پخته و سرخ شدن، روی اونها شربت سرد رو بریزید. بعد از اینکه شربت جذب کادایف شد، روش پودر پسته یا گردو بریزید و نوش جان کنید.

 

 

بورما کادایف 2

 

 

روش تهیه شربت:

 

- ١ لیوان آب

- ١ لیوان شکر

- یک تکه لیمو

 

آب و شکر رو داخل قابلمه ای بریزید و هم بزنید تا شکر حل بشود، بذارید روی اجاق تا به جوش بیاید، لیمو یا آبلیمو رو داخلش بریزید و بذارید ١٠ دقیقه دیگه بجوشه. از روی اجاق بردارید و اجازه دهید سرد بشود. این مقادیر رو با توجه به مقدار کادایفتون دو یا سه برابر کنید.


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت