در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

خرید مطمئن

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

خرید مطمئن

26 مرداد 1398 | 13:11 پشتیبانی فنی میمذی
خرید مطمئن

 

  خرید مطمئن از میمذی

برای بسیاری از ما که به دلایل مختلف و مشغله کاری، یا وقت کافی نداریم یا شلوغی مراکز خرید و ترافیک خیابان‌ها کلافه‌مان می‌کند، خریدآنلاین می تواند بهترین راه‌حل باشد. به گونه ای که می توانید در خانه نشسته و با چند کلیک و واردکردن یک سری اطلاعات خریدهایتان را انجام بدهید؛ تازه چیزی که سفارش داده‌اید را در سریع ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید. البته همه‌ی اینها زمانی به ثمر می رسند که یک خرید اینترنتی مطمئن انجام داده باشید. خرید مطمئن خود را در فروشگاه میمذی انجام دهید تا لذت یک خرید آنلاین را تجربه کنید.

 

مزایای خرید اینترنتی مطمئن

 

1- صرفه جویی در وقت

2- صرفه جویی در هزینه

3- امکان مقایسه قیمت ها

4- امکان مقایسه نظرات مشتریان

 

نکات اساسی در خرید مطمئن

 

از سایت های مطمئن خریدتان را انجام دهید

در صفحات وب بعضی از فروشگاه‌ها و کسب‌وکارها اصلا وجود خارجی ندارند و صاحبان آنها وبسایت را فقط برای دستیابی به اطلاعاتِ کارت اعتباری و سایر مشخصات مشتریان ایجاد کرده اند. از جمله نکات بارز خرید کردن از فروشگاه های مطمئن این است که شما هم فروشگاه و هم موجودی کالا و مشخصات آن را با چشم خود می بینید. میمذی عضو انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاههای اینترنتی شهر تهران با داشتن نماد اعتماد الکترونیک هویت خود و محل کسب و کار خود را احراز کرده است. دارنده نماد اعتماد الکترونیکی، تحت نظارت دستگاه های مسئول، ملزم به رعایت قوانین و مقررات مندرج درتعهدنامه نماد می باشد.

ارزانی های بیش از حد را کنترل کنید

در صورت وجود محصولی در یک سایت با قیمت نا معقول و بسیار پایین، مشخصات همان محصول را در سایت های دیگر هم چک کنید وبا مقایسه قیمت ها خرید خود را انجام دهید.اگر بعد از مقایسه فهمیدید که قیمت ها خیلی فرق دارد حتما ریگی به کفش می باشد. پس دقت لازم را در مقایسه قیمت ها داشته باشید.

از شبکه های اینترنت عمومی برای خرید استفاده نکنید

با توجه به این که شبکه های اینترنت عمومی از امواج رادیویی عمومی استفاده می کنند، یک سارق اینترنتی هم به راحتی می‌تواند، با استفاده از یک تکنولوژی ساده و رمز عبور Wi-Fi رایگان که در اختیارش قرار می گیرد، به اطلاعات شخصی شما مثل اسم و اطلاعات کارت اعتباری دسترسی یابد و از این طریق حساب شما را خالی کند

 

مشخصات سایتی را که از آن خرید می کنید واکاوی کنید

ممکن است در فضای اینترنت گشتی بزنید و محصولی را ببینید که علاقه مند به خرید ان شوید. وقتی به سایت فروش محصول می روید حتما مشخصات سایت رو کامل چک کنید. برای مثال سایت های مطمئن هم شماره تماس دارند و هم موقعیت مکانی آنها مشخص است. در این حالت با شرکت تماس بگیرید و از وجود سایت مطمئن شوید. اگر سایت ها چنین اطلاعاتی را نداشته باشند احتمال جعلی بودن سایت بالا می رود.

برای خود رمز عبور مطمن انتخاب کنید

سایتی که از آن خرید می کنید امنیت کافی را داشته باشد

برای پی بردن به امنیت سایتی که می خواهید از آن خرید کنید باید به آدرس (URL) سایت مراجعه کنید. اگر علامت قفل کوچک را در کنار آدرس اینترنتی سایت دیدید، نشان می دهد که سایت مورد نظر دارای سیستم محافظت از حریم خصوصی می باشد. در سایت های امن آدرس URL  با https شروع می شود به طوری که این سایت ها اطلاعاتی مانند رمز عبور و اطلاعات مالی را به صورت ایمن انتقال می‌دهند. اگر آیکون قفل کوچک یا حرف s را پس از http نمی‌بینید، این صفحه‌ی وب سیستم حفاظت از حریم خصوصی ندارد. بنابراین قبل از ارائه‌ی اطلاعات شخصی حتما این موارد را بررسی کنید تا خدای نکرده گرفتار سایت های نا امن نشوید.

در وارد کردن اطلاعات شخصی خود دقت داشته باشد

هنگام خرید در هر وب سایتی نیاز به ارائه کد ملی و کارت هویت شما ندارد. اگر چنین اطاعات شخصی از شما درخواست شود دنبال یک وبسایت دیگر برای خرید خود بروید یا از قسمت خدمات مشتریان دلایل آن را پرسوجو کنید.

ایمیل ها را چک کنید

گاهی اوقات در ایمیل‌های دریافتی‌تان ایمیل‌های وسوسه‌کننده‌ای با عنوان پیشنهاد ویژه، فرصت طلایی و نظایر آن را می‌بینید. برخی از این ایمیل‌ها ممکن است حاوی ویروس یا بدافزار باشند و به محض بازکردن آنها، کامپیوتر یا گوشی‌تان مشکل پیدا کند. قبل از بازکردن ایمیل‌های ناشناس تبلیغاتی از منابع یا کسب‌وکارهای ناآشنا بهتر است آنها را حذف کنید. روی لینک‌ها یا پیوست‌هایی که از منابع ناشناس دریافت کرده‌اید کلیک نکنید.

از درگاه پرداخت با امنیت بالا استفاده کنید

در هر خرید آنلاینی مرحله آخر قسمت پرداخت وجه می باشد. اگر درگاه پرداختیِ سایت ناشناخته بود یا تاکنون آن را ندیده‌اید، بهتر است از آن وبسایت خرید نکنید. در گاه پرداختی فروشگاه میمذی از نام آشنا ترین درگاه های پرداخت در کشور آست که متعلق به بانک ملی می باشد.

فاکتورهای خرید خود را چک کنید و آنها را نگه دارید

حداقل هفته‌ای یک‌بار باید صورت‌حساب‌هایتان را بررسی کنید. اگر از طرف بانک (یا صادرکننده‌ی کارت) پیامک مبنی بر کسر مبلغ از حساب‌تان را دریافت می‌کنید، کارتان راحت‌تر است. می‌توانید پیام‌ها را بررسی کنید و از جزئیات خریدها مطلع شوید.

از کارت اعتباری خود برای پیگیری سفارشی که به دستتان نرسیده استفاده کنید

اگر سفارش به دست‌تان نرسید، با فروشنده تماس بگیرید و جزئیات آن را ارائه دهید. اگر از یک شرکت جعلی خرید کرده باشید یا اگر فروشنده نتواند کمکی بکند، صادرکننده‌ی کارت‌اعتباری می‌تواند به حل مشکل کمک کند. اغلب آنها می‌توانند این مبلغ را از صورت‌حساب شما خارج کنند.

تخلفات سایت های اینترنتی را گزارش کنید

اگر درباره‌ی عملکرد یک شرکت یا یک کسب‌وکار اینترنتی که از آن خرید خود را انجام داده اید و اطلاعات کارت اعتباری‌تان را در اختیارشان قرار داده‌اید مشکوک هستید با شرکت صادرکننده‌ی کارت اعتباری‌تان تماس بگیرید و حساب‌تان را ببندید. در صورت اثبات تخلف می‌توانید از آن شرکت نیز شکایت کنید.


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت