در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

ملزومات خانه و آشپزخانه

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

تفاوت قرص ماشین ظرفشویی و ژل ظرفشویی

30 بهمن 1400 | 11:39 مجله و مقالات میمذی
تفاوت قرص ماشین ظرفشویی و ژل ظرفشویی

مهمترین تقاوت های قرص و ژل ماشین ظرفشویی

 

آنچه در این گزارش خواهید خواند:

 

قرص ماشین ظرفشویی چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ژل ماشین ظرفشویی چیست؟

تفاوت قرص و ژل ماشین ظرفشویی.

معرفی برند های خوب قرص ماشین ظرفشویی.

معرفی برند های شناخته شده ژل ماشین ظرفشویی.

سخن آخر

 

 

شاید برای شما هم پیش آمده است که در مهمانی و ضیافت شما ظروف نشسته زیادی جمع شده و حوصله شستن آن ها را ندارید. این روزها استفاده از ماشین های ظرفشویی بسیار متدوال شده است. اما بدون تعبیه قرص و یا ریختن ژل ماشین ظرفشویی درون دستگاه ماشین ظرفشویی ظروف به خوبی تمیز نمی شوند و در واقع این مواد ها جزو اساسی ترین بخش ماشین ظرفشویی می باشند. با ما تا انتهای این گزارش همراه باشید تا ضمن ذکر تفاوت قرص و ژل ماشین ظرفشویی به برند های مناسب آن نیز اشاره کنیم.

 

 

تفاوت قرص و ژل 1

 

 

 

قرص ماشین ظرفشویی چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

قرص ماشین ظرف شویی جامد بر اساس فرمولاسیونی تولید شده است تا بتواند عملیات شستشو ظروف را به درستی انجام دهد. همچنین این قرص ها دارای پوشش مقاوم در برابر رطوبت و گرمای محیط هستند تا با گرمای محیط واکنش ندهند و مدت ها بتوان از قرص های بسته بندی استفاده نمود. همانطور که می دانید اکثر قرص های ماشین ظرفشویی اغلب به گونه ای طراحی شده اند تا قابلیت استفاده در انواع آب ها را داشته باشند اما گاهی اوقات برای آب های سخت ممکن است به نوع خاصی از قرص ماشین ظرفشویی نیاز داشته باشید. بنابراین ما استفاده از قرص ها را بیشتر در استفاده از آب های معمولی در نظر می گیریم و مورد نظر ماست. در ادامه به ویژگی این قرص ها می پردازیم. 

 

اکثر قرص های ماشین ظرفشویی به صورت مکعب مستطیل یا مکعب مربع کوچک تولید شده و وارد بازار می شوند که باید آن ها را در محفظه مخصوص ماشین ظرفشویی قرار داد.قرص ماشین ظرفشویی اغلب دارای چندین آنزیم می باشد که این آنزیم ها در شستشوی بهتر ظروف به شما کمک خواهند کرد و شفافیت ظروف به دلیل وجود آنزیم هاست.به علت وجود ترکیبات مختلف در قرص لکه های روی ظروف بهتر پاک خواهند شد و ظروف شما پس از شستشو براق خواهند شد.در مواقع استفاده از قرص ماشین ظرفشویی توصیه می شود که ماشین ظرفشویی شما به طور کامل از ظروف پر باشد زیرا در صورتی که تعداد ظروف کم باشد مقدار معینی که از قرص را داخل محفظه گذاشته اید هدر می رود.همچنین بهتر است از نصف کردن قرص ها خودداری کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که هنگام استفاده از قرص به براق کننده ظروف و نمک نیاز نخواهید داشت اما بسیاری از مصرف کنندگان به این نکات ریز و ساده توجه نمی کنند و در نتیجه منجر به کاهش میزان براق کنندگی و خش دار شدن ظروف می شود.

 

 

 

قر ص ماشین ظرفشویی 4

 

 

 

ژل ماشین ظرفشویی چیست؟

 

ژل ماشین ظرفشویی، نسل جدید تر با پیشرفت های قابل توجه در این زمینه بعد از قرص های ماشین ظرفشویی هستند. در ترکیب این مواد شوینده پایه آن به طور پیش فرض آب است، این ترکیب آبی باعث شده، ژل در فرایند شستشو، به سرعت درون آب حل شود و از میزان پاک کنندگی کاسته نشود. ژل ماشین ظرفشویی به مایع ظرفشویی شباهت زیادی دارد، اما این موضوع را جدی بگیرید که از مایع ظرفشویی به جای این ژل ها مطلقا استفاده نکنید.

 

تفاوت قرص و ژل ماشین ظرفشویی 

 

با اینکه قرص و ژل ماشین ظرفشویی عملکرد تقریبا یکسانی در شستشوی ظروف دارند اما تفاوت هایی دارند که به آن ها اشاره می نماییم.

 

1- قرص های ماشین ظرفشویی از قبل دارای اندازه و ابعاد خاصی هستند و به راحتی در محل تعبیه شده درون دستگاه قرار می گیرند  اما ژل ها را میتوان به میزان دلخواه خود اضافه نمود تا از هدر رفتن جلوگیری شود.

2- قرص های ماشین ظرفشویی به دلیل دارا بودن نمک فعال لکه های سرسخت را بهتر از ژل ها از بین می برند.

3- در مقایسه با ژل مایع، قرص‌های ظرفشویی معمولاً گران‌تر هستند و می‌توانند به چرخه شستشوی طولانی‌تری برای حذف رسوبات نیاز داشته باشند.

4- ترکیبات ژل ظرفشویی به گونه ای است که، ظروف شیشه ای و حساس را مات نمی کند و ظروف را خش دار نمی کند. ترکیب ژل ظرفشویی و آب، ظروف شیشه ای و حساس را مات نکرده و خش نمی اندازد.

5- ژل های ظرفشویی بهتر از قرص ها در آب حل می شود.(دلیل حلالیت بیشتر ژل به دلیل پایه آب آن است که پیشتر به آن اشاره نمودیم.)

6- هنگامی که میزان قرص مصرفی نسبت به ظروف کثیف بیشتر باشد کف اضافی در ماشین تولید می کند. این موضوع باعث ایجاد لجن در قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی می شود اما در ژل ها چنین نمی باشد و میزان ریختن ژل به داخل دستگاه را می توان کنترل کرد.

 

 

 

تفاوت قرص و ژل ماشین ظرفشویی 4

 

 

 

 

معرفی برند های خوب قرص ماشین ظرفشویی

 

قرص ماشین ظرفشویی فینیش (finish) 

 

برند فینیش یکی از مطرح ‌ترین برندهای تولیدکننده قرص و ژل ماشین ظرفشویی است. کمتر کسی را پیدا می‌کنید که از عملکرد قرص‌های این برند ناراضی باشد. انواع قرص فینیش را می‌توان پرفروش ترین قرص ماشین ظرفشویی دانست و تمرکز آن هم بیشتر بر قرص های ماشین ظرفشویی است. این شرکت با استفاده از بهترین ترکیبات و فناوری ‌های روز دنیا، باکیفیت‌ترین قرص‌های ماشین را تولید می‌کند.

 

 

قرص ماشین ظرفشویی فیری  (fairy)

 

شما می‌توانید انواع قرص‌های تولید این برند را در دستگاه خود قرار دهید و نگران خراب شدن ظروف یا دستگاه ماشین ظرفشویی خود نباشید. از میان انواع قرص ظرفشویی فیری، قرص پلاتینیوم این برند را می‌توان در لیست بهترین قرص‌های ماشین ظرفشویی پیدا کرد. این نوع قرص دارای ترکیباتی عالی است که به‌ خوبی در انواع چربی ‌ها و آلودگی‌ها  نفوذ کرده و آن‌ها را از بین می‌ برد. ترکیبات این قرص می‌توانند به داخل ظروفی مثل لیوان‌ها نیز نفوذ کرده و همه آلودگی‌های داخل آن‌ها را ریشه‌کن کنند. این قرص‌ها علاوه بر شست ‌وشوی کامل و مناسب دارای خاصیت جلا دهندگی و ضد رسوب نیز هستند.

 

قرص ماشین ظرفشویی پریل (prill)

 

پریل محصولی از کشور آلمان است که محصولات شوینده آن به‌خوبی جای خود را در بین خریداران ایرانی باز کرده است. این شرکت با عرضه قرص ماشین ظرفشویی پریل طلایی، واقعا یک هدیه طلایی را به شما تقدیم کرده است. این محصول، علی‌رغم داشتن قیمت مناسب، تقریبا چیزی از برندهای برتر دیگر مانند فینیش و فیری کم ندارد. مصرف‌کنندگان این محصول از نحوه و زمان شست‌ وشوی آن کاملا رضایت دارند.یکی از نکاتی که باید در زمان استفاده از قرص‌های ماشین ظرفشویی پریل در نظر داشته باشید، این است که این قرص‌ها نمی‌توانند خاصیت سختی آب را از بین ببرند. بنابراین ممکن است باعث ایجاد خط و خش در ظروف به‌خصوص ظروف شیشه‌ای، بلوری و کریستالی شوند. این موضوع در نظرات خریداران این قرص‌ها نیز دیده می‌شود. اما برای حل آن می‌توانید کمی نمک در ماشین ظرفشویی بریزید. نمک دارای ترکیباتی است که سختی آب را کمتر می‌کند و ظروف شما را سلامت نگه می‌دارد.

 

معرفی برند های شناخته شده ژل ماشین ظرفشویی

 

 

ژل ماشین ظرفشویی فینیش (finish) 

 

همانطور که در بخش قبل قرص های ماشین ظرفشویی را از برند فینیش معرفی نمودیم.این نشان تجاری نیز ژل ماشین ظرفشویی با کیفیتی تولید می کند. این برند یکی از برندهای مطرح در زمینه ی تولید ژل ماشین ظرفشویی می باشد. قدرت تمیزکنندگی و چربی زدایی بالای ژل ماشین ظرف شویی فینیش از برترین مزایای این محصول به شمار می رود.و با استفاده از فرمولاسیون و فناوری های جدیدی و پیشرفته پاکیزگی فوق العاده ای به ظروف شما هدیه می دهد.

 

ژل ماشین ظرفشویی پریل

 

یکی دیگر از برندهای شناخته شده ژل ماشین ظرف شویی پریل می باشد. ژل ماشین ظرفشویی پریل که تقریبا قیمت بالاتری نسبت به فینیش دارد با رایحه خوب در ترکیبات خود و عرضه در دو حجم و بسته بندی شکیل متفاوت توانسته است به جایگاه بالایی در فروش این محصول در بازار ایران دست پیدا کند.

 

ژل ماشین ظرفشویی ناتار

 

ممکن است اسم این نشان تجاری را نشنیده باشید اما باید بگوییم که در سال های اخیر این برند نیز توانسته است فروش فوق العاده ای در زمینه قرص و ژل های ماشین ظرفشویی داشته باشد.این برند ایرانی یکی از مرغوب ترین ژل های ماشین ظرفشویی بوده که جایگزین مناسبی برای قرص و پودر ماشین ظرفشویی می باشد. این ژل از ظروف محافظت کرده و با جلوگیری از مات و خش دار شدن آن ها درخشش فوق العاده ای به ظروف تان می بخشد.عملکرد این ژل به گونه ای است که به سرعت در آب حل شده و با نفوذ به  لکه و چربی ها، به واسطه آنزیم ها و مواد پاک کننده قوی موجود در فرمول خود ظروف را کاملا تمیز و درخشان می کند.برای استفاده از ژل های ماشین ظرفشویی این نکته را توجه داشته باشید که بسته بندی آن را به درستی بخوانید و به میزان لازم از ژل درون محفظه قرار داده شده بریزید و سپس دستگاه را روشن کنید.

 

سخن آخر

 

کارشناسان فروشگاه اینترنتی میمذی همواره در تلاش هستند که با ارائه مطالب مفید در مورد موضوعات مختلف،شما را با انواع کالا و محصولات آشنا نماید تا خریدی هوشمندانه داشته باشید.دراین گزارش سعی شد تا بهترین و مناسب ترین قرص و ژل های ماشین ظرفشویی را معرفی نموده و همانطور که در بخش های قبلی گفته شد حتما در نظر داشته باشید که ژل ها نسبت به قرص ها مقرون به صرفه تر و جدید تر هستند. این مهم را نیز توجه نمایید که هرگز مایع ماشین ظرفشویی که به طور دستی مورد استفاده قرار می گیرد را به جای ژل داخل دستگاه نریزید زیرا ممکن است به دستگاه شما آسیب جبران نا پذیری وارد کند. همچنین شما عزیزان می توانید محصولات معرفی شده در این گزارش را از فروشگاه اینترنتی میمذی با خیالی راحت سفارش دهید و درب منزل،محل کار و... در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

 

 


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت