در حال انتقال به بانک ... processing...
در حال ثبت سفارش ... processing...

سلامت و زیبایی

فروشگاه و سوپر مارکت آنلاین میمذی ، قیمت ، کیفیت ، بازگشت و سلامت کالا

بهترین شامپو برای موهای رنگ شده چه ویژگی هایی دارد

09 اسفند 1400 | 10:19 مجله و مقالات میمذی
بهترین شامپو برای موهای رنگ شده چه ویژگی هایی دارد

شامپو مخصوص مو های رنگ شده باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 

آنچه در این مقاله خواهید خواند

 

پیش گفتار

چرا بهتر است بعد از رنگ کردن مو از شامپو مناسب مو های رنگ شده برای شست و شو استفاده کنیم ؟

ویژگی های قابل توجه در انتخاب شامپو مو های رنگ شده 

شامپوهای استاندارد مخصوص مو های رنگ شده

کلام آخر 

 

چرا بعد از رنگ کردن مو نباید از هر نوع شامپویی استفاده کرد؟ شامپو مخصوص مو های رنگ شده چه خصوصیاتی دارد که سایر شامپو ها ندارند ؟ و سوال های دیگر از این قبیل که به آن پاسخ خواهیم داد .

شاید برای شما هم پیش آمده که موهای خود را رنگ کرده اید و خواسته اید که موهای خود را بعد از رنگ کردن شست و شو دهید اما متوجه شدید که از هر نوع شامپویی نباید استفاده کرد زیرا موهای رنگ شده آسیب پذیر تر از موهای عادی می باشند و باید از شامپو مخصوص موهای رنگ شده استفاده کرد و مراقبت ویژه ای برای موهای خود داشته باشید. اما بسیاری از افراد فکر می کنند که همه شامپو ها یک نوع محتویات خاص دارند و لیبل مخصوص موهای رنگ شده تنها یک لفظ است و واقعی نیست، اما سخت در اشتباه هستید چون این نوع شامپو ویژگی خاص خود را دارد که با بقیه شامپو ها متمایز می شود. پس باید در انتخاب شامپو دقت نمود و به سراغ بهترین موارد رفت. دقت به نکاتی که در این مقاله خواهیم گفت، تاحد زیادی به شما کمک می‌کند تا شامپوی مناسبی برای موهای رنگ ‌شده ‌تان تهیه کنید. تا انتها با ما همراه باشید تا به مهم ترین ویژگی های این نوع شامپو و همچنین برند های خوب برای خرید آن را به شما معرفی کنیم .

 

 

بهترین شامپو موهای رنگی 1

 

 

چرا بهتر است بعد از رنگ کردن مو از شامپو مناسب مو های رنگ شده برای شست و شو استفاده کنیم ؟

 

موها بعد از اینکه رنگ  می شوند ریشه مو نسبت به قبل ضعیف ‌تر خواهد شد و باید از آن‌ ها مراقبت بیشتری نمود . خوب است بدانید که در فرمولاسیون شامپو مخصوص موهای رنگ شده ، از مواد شیمیایی قوی استفاده نشده و همین امر باعث می ‌شود که رنگ روی موهای شما زود از بین نرود ، وقتی که روی موهای خود رنگ می‌گذارید رنگ وارد ساقه‌ مو شده و آن را برای گرفتن رنگ جدید آماده می‌کند و پس از مدت قابل توجهی مو های شما رنگ خواهد گرفت .که پیشنهاد می کنیم از شامپو های دیگر استفاده نکنید زیرا ممکن است رنگ موی شما از بین برود 

 

ویژگی های قابل توجه در انتخاب شامپو مو های رنگ شده :

 

شامپوی فاقد سولفات 

 

 شاید مهمترین عامل تمایز شامپو موهای رنگ شده با سایر شامپو ها فاقد سولفات بودن شامپو باشد . همیشه در خرید شامپو برای موهای رنگ شده روی بسته یا جعبه آن را بخوانید . ببینید که شامپو حاوی چه مواد سازنده‌ ای است . اگر شامپوی مورد نظرتان سولفات دارد ، اصلا آن را تهیه نکنید چون سولفات پاک کننده‌ ای بسیار قوی است که علاوه بر اینکه کف زیادی تولید می‌کند ، چربی معمول موها را می‌گیرد و پوست و مو سر را خشک می کند.

 

شامپو حاوی نرم کننده 

 

همیشه بهتر است شامپو هایی را تهیه کنید که خاصیت نرم و مرطوب کنندگی داشته باشند . مواد نرم کننده مو را مرطوب نگه می‌دارد ، آب‌ رسانی به مو را بهتر می‌کند و مانع از خشکی ساقه ‌های مو می‌شود . اما بر خلاف آن مواد شیمیایی که در شامپو وجود دارد باعث خشکی پوست سر می شود ، همچنین توجه داشته باشید که وجود الکل در ترکیبات شامپو هم باعث خشک‌ شدن موها می‌شود . پس شامپوهایی استفاده کنید که ترکیبات الکلی مانند "ایزوپروپیل" الکل ندارند .

 

رایحه شامپو 

 

این عامل تاثیر زیادی در اسفاده از شامپو ندارد . اما آیا شما دوست دارید شامپویی را که استفاده می کنید رایحه مطلوبی نداشته باشد؟ قطعا خیر ، پس این نکته به عنوان یک عامل غیر مستقیم در خرید شامپو ویژه موهای رنگ شده می تواند تاثیر گذار باشد .

در کنار خرید شامپو مخصوص مو های رنگ شده جهت تثبیت و حفظ رنگ مو به مدت طولانی تر حتما نکات ذیل را به خاطر داشته باشید :

 

1- تا حدی که ممکن است ، برای حالت دادن به مو از ابزارهای حرارتی مثل اتو مو استفاده نکنید و بگذارید به حالت طبیعی خود مو شکل و فرم بگیرد .

2- حتما به سلامت پوست موی خود اهمیت ویژه ای قائل باشید اما به چه نحوی ؟ برای مثال در آب کلر دار شنا نکنید و هر ماه سعی کنید حداقل نوک موهای خود را کوتاه نگه دارید تا از موخوره جلوگیری شود .

3- سعی کنید دو الی سه روز پس از رنگ کردن مو، آن را با شامپو شستشو ندهید تا رنگ مو به درستی به مو نفوذ کند .

4- همانطور که قبلا گفتیم ، برای شستن موهای رنگ شده ، از شامپوی مخصوص و مناسب خود استفاده کنید.

5- هنگام استحمام ، از آب ولرم استفاده کنید ، چون آب داغ ماندگاری رنگ بر روی مو را کاهش داده و سبب خارج شدن رنگ از مو می شود همچنین منجر به چرب شدن پوست سر و در نتیجه موها خواهد شد .

6- همیشه از محصولات خوب و با کیفیت ، با استانداردهای بالا استفاده کنید تا عوارض کمتری برای سلامت پوست و موی شما داشته باشد .

7- به صورت مکرر موهای خود را رنگ نکنید ، زیرا برای ساقه‌ی موها و ریشه‌ آن ‌ها مشکل ایجاد خواهد کرد.

 

شامپوهای استاندارد مخصوص مو های رنگ شده 

 

شامپوی مخصوص مو های رنگ شده داو 

 

همانطور که سایر محصولات داو را در مجله و مقالات میمذی بررسی کردیم ، شرکت “داو” نیز یکی از محصولاتی که تولید می کند ، شامپوی مخصوص موهای رنگ شده می‌ ‎باشد که کشور تولید کننده‌ آن ترکیه است . این محصول به تار های موی شما به خوبی و به طور کامل آبرسانی  نموده و آن‌ ها را مرطوب نگه می‌دارد. همچنین این شامپو چون خاصیت تغذیه کنندگی دارد ، به ریشه و ساقه‎ مو مواد مغذی رسانده و آن ‌ها را بازسازی می کند . این محصول تمام نیاز های موی رنگ شده شما را برآورده خواهد کرد .

 

 

 

بهترین شامپو موهای رنگی 2

 

 

 

شامپوی مخصوص موی رنگ شده و تثبیت کننده‌ رنگ مو سینره 

 

اگر سایر مقالات آرایشی بهداشتی سایت فروشگاه اینترنتی میمذی را مطالعه کرده باشید نام برند سینره برای شما آشنا خواهد بود . شامپوی تثبیت کننده‌ رنگ موی “سینره” که محصول ایرانی است ، یکی از شامپو هایی است که بخاطر عصاره‌ طبیعی استفاده شده در آن ، برای مو های رنگ شده بسیار مناسب است و نیز درخشندگی مو را حفظ کرده و باعث تثبیت رنگ موی شما خواهد شد.

 

 

 

بهترین شامپو موهای رنگی 3

 

 

شامپوی مخصوص مو های رنگ شده فولیکا 

 

شامپوی مخصوص مو های رنگ شده از برند “فولیکا” تولید کشور ایران است ، این شامپو نیز یکی از بهترین شامپوها برای موهای رنگ شده محسوب می‌شود . زیرا از موی شما بطور کامل محافظت میکند و محتویات این شامپو کاملا گیاهی است ، در نتیجه عوارض حداقلی برای موهای شما دارد .

این شامپوی با کیفیت به مو های شما آبرسانی کرده و مانع خشکی آن می‌شود و تمام ویژگی های یک شامپو خوب که پیشتر ذکر کردیم را دارا است .

 

شامپو برند شون 

 

شامپو شون با عصاره ‎ی جینسینگ و کراتین ، مخصوص مو های رنگ شده و آسیب دیده بوده و آن ‌ها را به خوبی ترمیم می‌ نماید . این شامپو یکی از بهترین تغذیه کننده و تقویت کننده‌ های مو است که با مواد طبیعی تشکیل دهنده ‌ای که دارد به خوبی این کار را انجام می‌دهد . ویژگی ای که این شامپو دارد و از بقیه شامپو ها آن را متمایز می کند عبارت است از :

حاوی نرم کننده  مو بوده و بعد از مصرف ، موها را لطیف و لخت می‌کند . به علاوه ، بخاطر مواد طبیعی که دارد از ریزش مو جلوگیری می‌کند ، از موهای شما محافظت کرده و مانع آسیب رسیدن به آن ‌ها خواهد شد .

 

شامپو کامان مناسب مو های رنگ شده 

 

محصولی که قصد داریم در ادامه  این مقاله به شما معرفی کنیم ، شامپو کامان مناسب مو های رنگ شده است ، این شامپو فاقد سولفات بوده و بدون اینکه آسیبی به بافت مو برساند می‌تواند آلودگی و چربی را از روی مو پاک کند . همچنین ترکیبات این شامپو سرشار از مواد مغذی بوده و ریشه و ساقه مو را به خوبی تقویت می‌کند . استفاده از این شامپو ، علاوه بر ماندگاری بیشتر رنگ مو، باعث حالت دهی بهتر موها شده و درخشندگی مو را افزایش خواهد داد .

 

کلام آخر 

هنگامی که شما موهای خود را رنگ می کنید ، موهای سرتان بسیار حساس می شوند و اگر می‌خواهید از آن ها محافظت کنید و آن را سالم  نگه دارید باید برای آن زمان بگذارید . مطمئن باشید ، محصولات و نکاتی که در این مقاله ارائه کردیم راهگشا شما در راستای خرید شامپو خوب مخصوص مو های رنگ شده خواهد بود. فروشگاه اینترنتی میمذی با دارا بودن انواع مختلفی از شامپو ها همیشه سعی در تهیه محصولات معتبر و استاندارد داشته و آماده خدمت رسانی به شما همراهان گرامی می باشد . همچنین شما می توانید شامپو های مخصوص موهای رنگ شده را از برند های مختلف با تخفیف ویژه از سایت فروشگاه میمذی سفارش و آن را در محل مورد نظرتان دریافت کنید .

 


طراحی سایت تهران طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت